Hepimiz Starfield çıkış tarihini beklerken, Microsoft ve Xbox’ın Bethesda RPG oyununun aslında yakında bir noktada kendi sunumunu yapacağını ortaya koymasıyla oyuna bir kez daha büyük bir bakış atmaya çalışıyoruz. Yeni IP açıklandığından beri Bethesda çoğunlukla sessiz kaldığından, bu oyunla ilgili herhangi bir bilgi kırıntısı bekleyen çoğumuzu şaşırtacak ve sevindirecek.

Bir Starfield şovuyla ilgili bu açıklama birdenbire ortaya çıkmadı, çünkü bu haber, “önümüzdeki birkaç ay içinde” çıkacak bazı oyunların içeriden bir bakışını ortaya çıkaracak olan yaklaşan bir Xbox oyun vitriniyle ilgili bir duyurunun parçasıydı.

Ne yazık ki bu, yılın başında “2023’ün ilk yarısı” için Starfield çıkış tarihi yeniden onaylandığında, umduğumuzdan biraz daha uzun bir bekleyişin sinyalini verdiği anlamına geldiğini düşünüyorum. Starfield çıkış tarihi de Redfall sonrasına ayarlandı, unutmayın. Umarım yanılıyorumdur, ancak Starfield’ın bu Xbox Developer Direct gösterisinde yer almaması durumu biraz daha geriye götürüyor.

Duyuruda Xbox şunları söylüyor: “Bethesda Game Studios’un Starfield’ına derinlemesine dalmak için uygun süreyi ayırmak için, bağımsız bir gösteri üzerinde çalışılıyor.”

Xbox burada beklentileri yönetiyor, bu nedenle 25 Ocak’ta düzenlenecek olan şovda Starfield hakkında kesinlikle hiçbir şey beklemiyorum. Bu bireysel Starfield gösterimi için şov sırasında bir baskıyla bir tarih alabiliriz, ancak bu bile büyük olasılıkla arzulu. düşünme

Gösteriyi bitirmenin bir yolu olarak muhtemelen bu gösteri sırasında (tekrar ertelenmezse) Starfield çıkış tarihini açıklayacağız, ancak şu anda ne bekleyeceğimizi bilmiyoruz.

Geçen yıl Microsoft, Xbox Series X|S için tasarlanan tüm birinci taraf oyunlarının Sony ve Ubisoft benzerlerinden gelen benzer artışlara paralel olarak fiyatlarının artacağını doğruladığı için Starfield da 70 ABD doları olacak.

Bir sözcü PCGamesN’e “Evet, yeni, tam fiyatlı oyunlarımız konsol ve PC vitrinlerinde 69,99 ABD doları olacak” dedi. “Bu fiyat, platformdan bağımsız olarak bu oyunların içeriğini, ölçeğini ve karmaşıklığını yansıtıyor.”

Hepimiz bu Starfield gösterisini beklerken, neden şu anda mevcut olan en iyi uzay oyunları veya bunun yerine en iyi açık dünya oyunları listemize bakmıyorsunuz?oyun-2