bırak Apple önemli bir donanım özelliğini ortadan kaldırıyor. SIM tepsisini ve kulaklık jakını başarılı bir şekilde ortadan kaldırdıktan sonra, Cupertino şirketi artık gözünü fiziksel düğmelere dikmiş gibi görünüyor?

Apple’ın sıradaki olduğuna dair raporlar duyuyoruz. iPhone 15 serisi, bir süredir katı hal düğmelerinin olası uygulanması da dahil olmak üzere birkaç önemli tasarım değişikliği sunacak. Şimdi, önde gelen Apple analisti ve sektör içerisinden Ming-Chi Kuo, 2023’ün iPhone’daki fiziksel düğmelerin sonunun başlangıcı olabileceğini doğruladı.

bir dizide tweet’ler, Kuo, ileri teknoloji iPhone 15 modellerinin, fiziksel düğmelerin hissini uyandırmak için Taptic motorları ile donatılmış katı hal düğmelerine sahip olacağını belirten bilgileri ortaya koydu. Kuo, iPhone’un fiziksel olmayan düğmelere geçişinde büyük olasılıkla önemli bir rol oynayacak olan şirketi de seçti.

Apple’ın geçmiş iPhone’lardaki Ana Ekran düğmesi ve MacBook serisindeki izleme dörtgeni ile benzer bir şey yaptığına dikkat edilmelidir. Referans olarak, ikincisi basınca fiziksel olarak tepki vermez, bunun yerine titreşimler yoluyla dokunma hissini taklit eder.

Şu ana kadarki bilgilere göre, geçiş başlangıçta Apple’ın “Pro” iPhone’ları ile sınırlı olacak – iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max olarak adlandırılabilecek olan iPhone 15 Pro Max. iPhone 15Ultra. Hem güç hem de ses düğmeleri değişiklikten etkilenecektir. Sesli/Sessiz anahtarının kalması beklenir.

Kuo’ya göre, geçiş başarılı olursa, Apple’ın portföyündeki diğer premium cihazlara katı hal düğmeleri sunması çok muhtemel. iPad Pro ve Elma İzle Ultra.

Şu anda Apple’ın bu geçişle nihai hedefinin ne olduğunu bilmiyoruz. En acil fayda, ekstra bir dayanıklılık katmanıdır, ancak daha fazlası da olabilir. Sadece beklememiz gerekecek.

telefon-1