İlk olarak şirketin Ekim ayındaki Ignite etkinliğinde duyurulan yeni bir Microsoft Teams katmanı olan Teams Premium, genellikle müsait bu yılın Şubat ayından itibaren.

Aralık ayından bu yana genel önizlemede faaliyet gösteren İşbirliği uygulamasının premium sürümü kullanıcılara toplantılara filigran ekleme, 50’den fazla katılımcının olduğu toplantılar için uçtan uca şifrelemeyi etkinleştirme ve sanal toplantılar için katılımcıların toplantı sohbetlerini kopyalayıp yapıştırmalarını önleyecek hassasiyet etiketleri ekleme gibi gelişmiş güvenlik özellikleri sunar.

Ek olarak, Teams Premium ile kullanıcılar 40 dilden altyazılar için canlı çeviriyi açabilecek, web seminerlerine ev sahipliği yapan müşteriler ise kayıt bekleme listesi ve manuel onay, sunum yapan kişiler ve katılımcılar için bir etkinlik başlamadan önce ayrı sanal bekleme odaları gibi gelişmiş yeteneklere erişebilecek. , ve katılımcıların gördüklerini daha iyi yönetme seçeneği – örneğin, yalnızca paylaşılan içeriği ve ekrana getirdiğiniz katılımcıları görmelerine olanak tanır.

Teams’in bu yeni sürümü, takiplerin kaçırılmaması için özetleri, yapılacaklar listelerini tetiklemek ve eylem öğeleri önermek için yapay zekayı da kullanacak.

Teams Premium, Microsoft 365 aboneliğine ek olarak bir eklenti lisansı gerektirir ve Microsoft, araç genel kullanıma sunulana kadar nihai fiyatı açıklamayacağını söylese de kullanıcı başına aylık 10 ABD doları olarak fiyatlandırılması beklenir.

Microsoft Teams başkan yardımcısı Nicole Herskowitz, Teams Premium ilk duyurulduğunda bir blog gönderisinde Microsoft’un yeni teklifinin her toplantıyı daha kişiselleştirilmiş, akıllı ve güvenli hale getirmeye yardımcı olacağını söyledi.

“Sanal ve hibrit toplantılar işte geçirilen zamanın aslan payını almaya devam ediyor” diye yazdı. “Artık liderler, tüm gelişmiş toplantı yeteneklerini birleştiren, toplantı kültürünü bir sonraki seviyeye taşıyan ve daha azıyla daha fazlasını yapmalarına olanak tanıyan entegre bir çözüme her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuyor.”

Telif hakkı © 2023 IDG Communications, Inc.genel-12