göre bir tarafından rapor edildi TechCrunch, Meta, bazı adaylara uzatılan tam zamanlı iş tekliflerini iptal ettiğini bildirdi. Meta, bu eylemden kaç kişinin veya departmanın etkilendiği konusunda yorum yapmadı, ancak TechCrunch Bir şirket sözcüsünün şu sözlerinden alıntı yapıyor: “Bu karar hafife alınmasa da, 2023’e kadar işe alma sürecimizi en yüksek öncelikli işimizle uyumlu hale getirirken düşünceli kalmamızı sağlıyor.”

Yazar ve yazılım mühendisi Gergely Orosz’dan bir tweet Meta’nın bu eyleminin, başlangıçta Şubat ayında başlama teklifi alan en az 20 kişiyi etkilediğini iddia ediyor. Tweet ayrıca, geçen Ekim ayında Meta işe alım uzmanlarından tam zamanlı iş tekliflerini iptal etmemeye yönelik bir açıklamaya da işaret ediyor, yalnızca yarı zamanlı teklifler risk altında.

Ne yazık ki, bu politika değişmiş gibi görünüyor ve bu, Meta’nın tam zamanlı çalışanlar için imzalanmış iş tekliflerini ilk kez geri çekmesi oldu.

Sorun yaşayan tek kişi Meta değil. Teknolojinin başka yerlerinde, Amazon, Netflix, Salesforce ve hatta espor markası 100 Thieves gibi devler iş güçlerinin önemli yüzdelerini işten çıkardı.

genel-2