YouTube kullanıcıları, yeni uygulanan içerik ve reklamcılık kuralları nedeniyle eski içeriğin kısıtlandığını ve/veya şeytanlaştırıldığını fark ediyor. Bazı video oluşturucular değişiklikleri protesto ediyor ve hatta platformdan ayrılmayı düşünüyor.

Göre EurogamerYouTube tanıtıldı Kasım 2022’de yeni bir reklamcılık politikası, şiddet veya küfür içeren belirli videolara daha fazla kısıtlama getirerek videolardan para kazanma özelliğini kaldırıyor. Açıkçası, gerçek dünyadaki her türlü şiddet, tam içeriğe bağlı olarak para kazanmaya tabi tutulabilir veya kaldırılabilir, ancak bu yeni politika, video oyunu şiddetine de kısıtlamalar getiriyor.

Temel olarak, videonun ilk sekiz saniyesinde küfür veya kanlı şiddet içeren bir video varsa, reklam geliri almaya uygun değildir. Ek olarak, çoğu küfür artık eşit muamele görüyor, yani “saçmalık”tan “bok”a kadar sert kelimelerin büyük çoğunluğu algoritmanın gözünde aynı küfür “seviyesinde”. Tek istisna, özgürce kullanılabilen “cehennem” ve “lanet olsun” dur. Bu, farklı küfürlü kelimeleri hafiften aşırıya doğru bir ölçekte derecelendiren önceki politikanın bir sözleşmesidir.

Bu yeni politikaların bir sonucu olarak, gelir elde etmek için güvendikleri çok sayıda birikmiş işlere sahip Let’s Play kanalları artık bu eski videolardan para alamamaktadır. Para kazanma ile ilgili yeni değişiklikler ana hatlarıyla belirtilirken, videoların çıkış tarihine bakılmaksızın işaretleneceği gerçeği birçok içerik oluşturucu için haber oldu. Oyun YouTuber’ı Daniel CordrenRTGame’den , yardım için YouTube Destek ile iletişime geçti, ancak bunu yapmanın daha fazla videonun kısıtlanmasına neden olduğunu ve genellikle hiçbir açıklama yapılmadığını gördü. gibi içerik oluşturucular penguinz0 YouTube’u net iletişim eksikliği nedeniyle de eleştirdiler. Henüz, YouTube tartışma hakkında resmi olarak yorum yapmadı.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1