Harry Potter film serisi, oyuncuları ünlü yapmak ya da inanılmaz derecede tanınmış oyuncuları rollerine almak konusunda yabancı değildi ve bu şimdi yaklaşan Hogwarts Legacy RPG oyununa kadar uzanıyor gibi görünüyor. Hot Fuzz, Mission Impossible ve Star Trek aktörü yeteneklerini büyücülük dünyasına ödünç verirken, ünlü İngiliz aktör Simon Pegg’den başkasının oyundaki Hogwarts Legacy karakterlerinden biri olduğu ortaya çıkmadı.

Bu, Pegg’in ilk video oyunu rolü de değil, çünkü inanılmaz derecede iyi bilinen Con-Rad of Spare Parts ile birlikte Fable 3’te Ben Finn’i oynadı (tamam, buna bakmalıydım). Hogwarts Legacy Steam satışlarının artmakta olduğu haberlerinin yanı sıra, Pegg’in eklenmesi hayranları kesinlikle memnun edecek.

Pegg, Hogwarts Legacy’de Okul Müdürü Phineas Nigellus Black rolünü üstlendiği için Hogwarts müdürünü oynayacak. Topluluk yöneticisi Chandler Wood, Pegg’in müdür rolüne “nefis, aşağılık bir enerji kattığını” söylüyor.

Pegg, karakterinin aslında Harry Potter’ın kitaplarında ve filminde bir portre olarak nasıl yer aldığını belirtiyor ve kendisinin “Hogwarts tarihindeki en az popüler müdür” olduğunu, biraz kendini beğenmiş olduğunu ve iyi bir öğretmen olmadığını ekliyor.

Black için bu, öğretmen olmanın kişisel ödülleriyle ilgili değil, onun yerine hem maaş günü hem de öğretmenlik tarzı ve genel karakterinde ortaya çıkması gereken statüsü için rol üstleniyor.

Hogwarts Legacy çıkış tarihi yaklaştıkça, Pegg’in eklenmesi bazı hayranları memnun edecek. Bu arada, PC’de şu anda oynayabileceğiniz ve sizi bağlaması gereken en iyi fantezi oyunlarının ve açık dünya oyunlarının listelerini bir araya getirdik.

Harry Potter serisinin yaratıcısı JK Rowling, son yıllarda sosyal medyada bir takım transfobik açıklamalarda bulundu. WB Games, “JK Rowling’in oyunun yaratılmasına doğrudan dahil olmadığını” söylese de, bu onun çalışmasına dayanıyor ve satışlarından telif ücreti alıp almayacağı hala belirsiz. Transseksüel eşitliği hakkında daha fazla bilgi edinmek veya destek vermek istiyorsanız, göz atmanızı tavsiye ettiğimiz iki önemli hayır kurumu: Ulusal Transseksüel Eşitliği Merkezi ABD’de ve deniz kızları İngiltere’de.oyun-2