Hogwarts Legacy ne zaman gerçekleşir? En son Harry Potter evreni oyunu uzak geçmişte, yaralı çocuğun Hogwarts’ın kutsal salonlarına ayak basmasından çok önce ve hatta Fantastik Canavarlar filmlerinden önce geçiyor. Bunu bağlama oturtmak gerekirse, Dumbledore bu oyundaki olaylarda sadece bir çocuk, bu yüzden sanki yepyeni bir dünyaya adım atıyormuşuz gibi.

Oldukça erken zaman çerçevesiyle, açık dünya oyununun etkileşim kurabileceğiniz Hogwarts Legacy karakterleri olarak Harry Potter veya Hagrid’e sahip olması da olası değildir. Bununla birlikte, hayaletler ezelden beri kampüste olduğundan, en azından zaman zaman Nearly Headless Nick’e rastlamanız oldukça olasıdır. Her iki durumda da Portkey Games, Hogwarts Legacy’nin hangi yılda geçeceğini onayladı, bu yüzden hikaye ortamına biraz daha dalalım.

Hogwarts Legacy hangi yılda gerçekleşir?

Hogwarts Legacy 1800’lerde geçiyor, oyuncu beşinci sınıfta transfer öğrenci rolünü üstlendiğinden. Her şey neredeyse tamamen Harry Potter filmleri gibi zamansız göründüğü için, yayın öncesi görüntülerden bunu söylemek zor olabilir. Tarihe dair tek gerçek ipucu, hemen köşeyi dönünce ortaya çıkan goblin isyanı ve onlara yardım eden karanlık büyücüler.

Ve Hogwarts Legacy’nin ne zaman gerçekleştiği hakkında şu anda bildiğimiz her şey bu. Hogwarts Legacy ortak salonlarının nasıl göründüğü, Hogwarts Legacy büyülerinin nasıl yapılacağı, Hogwarts Legacy haritasının ne kadar büyük olduğu ve oyunu oynayabilmek için Hogwarts Legacy erken erişiminin nasıl sağlanacağı gibi başka sorularınız da olabilir. erken.

Harry Potter serisinin yaratıcısı JK Rowling, son yıllarda sosyal medyada bir takım transfobik açıklamalarda bulundu. WB Games, “JK Rowling’in oyunun yaratılmasına doğrudan dahil olmadığını” söylese de, bu onun çalışmasına dayanıyor ve satışlarından telif ücreti alıp almayacağı hala belirsiz. Transseksüel eşitliği hakkında daha fazla bilgi edinmek veya destek vermek istiyorsanız, göz atmanızı tavsiye ettiğimiz iki önemli hayır kurumu: Ulusal Transseksüel Eşitliği Merkezi ABD’de ve deniz kızları İngiltere’de.oyun-2