Google Home Uygulaması, bu ayın başlarında Genel Önizleme programının bir parçası olarak TV Remote işlevini kullanıma sunmaya başladı. Ancak dün Google, özelliği bir tweet aracılığıyla duyurdu ve bunun artık kararlı yapıda da mevcut olduğunun sinyalini verdi.

Google Home uygulamasının elden geçirilmesinin bir parçası olarak, geçen yılın başlarında duyuruldu ve başladı Genel Önizleme Kasım ayındaki aşamada Google, kullanıcıların akıllı telefonlarını TV uzaktan kumandası olarak kullanmalarına olanak tanıyan bir özellik ekledi. Bu özel özellik bu ayın başlarında kullanıma sunuldu, ancak yalnızca kaydolmanız ve davetiye istemeniz gereken Genel Önizleme programının parçası olan kişiler tarafından kullanılabiliyordu.
Neyse ki, dün resmi olarak gönderilen aşağıdaki tweet’in işaret ettiği gibi, bunun artık yaygın olarak bulunacağı görülüyor. @madebygoogle hesap:
Bu özellik, Google TV’li Chromecast veya Android TV cihazlarına sahip TV’lerde zaten mevcut olan tam özellikli uzaktan kumandanın aksine, internete veya yerleşik Google Asistan’a bağlı Akıllı TV’lere özeldir. Eskiden Smart TV’ler Google Asistan üzerinden kontrol edilebiliyordu ancak bu yöntemle erişebildiğiniz fonksiyonlar çok kısıtlıydı. , girişleri değiştirme, ses seviyesini ayarlama, sessize alma ve ekipmanı açma veya kapatma. Bu, büyük bir fark yaratacak ve uzaktan kumandalarını koltuklarının derinliklerine kaptırma eğiliminde olanlar için oldukça kolaylık sağlayacaktır.

Ancak, genellikle özellik sunumlarında olduğu gibi, bunun Google Home uygulamanızda gerçekten görünmesini görmenizin birkaç hafta sürebileceğini unutmayın. Google’ın bu sunumları sahneleme geçmişi vardır ve zaman açısından nereye yerleştirildiğini söylemenin bir yolu yoktur.

Bu aynı zamanda, sizinki de dahil olmak üzere, Herkese Açık Önizlemeye kaydolan herkesin gerçekten programa girmediğini düşünürsek harika bir haber. Bugüne kadar hala bir davet için bekleme listesindeyim, bu yüzden en azından yakında bu özelliği deneyebileceğimi bilmek cesaret verici.

telefon-1