yeşil büyü ile söğüt

Willow’un sezon finalinde sihir iyice yoğunlaştı.
resim: Lucasfilm

bu ilk sezonu Söğüt bitti ve söylenecek ilk şey “Daha fazlasını istiyorum” oluyor. Son bölüm getirirken bu sezonun hikayeleri bir arada tamamen tatmin edici, eğlenceli bir şekilde, bu franchise’ın irfan ve dünya o kadar uçsuz bucaksız ki, bu bölümün büyük uçurumu olmasa bile, bu karakterler ve aktörler ekranda daha fazla yer almak için yalvarıyorlar. Bu yüzden, sezonun son bölümüne girerken bu enerjiyi evrene koyacağız, ama umarım şovdan değildir.

The Willow Finale Hepsini Bir Araya Getirdi ve Hâlâ Daha Fazlasını İstiyoruz başlıklı makale için resim

sekizinci bölüm ile ilgili Söğüt “Wyrm’in Çocukları” olarak adlandırılır ve Dürüst olmak gerekirse Biraz korkutucu buldum. Tüm sezon boyunca şov, Wyrm fikrini t’den bile daha büyük bir güç olarak kurdu.o Kocakarı, ancak tamamen kabul ediyorum Bunu biraz görmezden geldim. Görünüşe göre bu bir hataydı çünkü Bavmorda’nın Kocakarı’nın bir ajanı olduğu ve Kocakarı’nın da Ejder’in bir ajanı olduğu fikri (eğer bu doğruysa?), finalde ÇOK ÖNEMLİ hale geliyor. Umarım benden daha iyi hazırlanmışsındır.

Yine de olaylar başladı önceki bölümün kaldığı yerdenElora ve Kit, Haircut Airk ile karşı karşıya gelir. T tarafından ele geçirildiği açık.Kocakarı, Dove’un Elora olduğunu bildiğini söylediğinde bu iyice yerleşmiş bir gerçek çünküCrone ona gösterdi. Bunun ötesinde, kız arkadaşını ve kız kardeşini görünce normal gibi davranır ama gerçek şu ki…Arkalarında bir tuzak kuran Gales, söylediği her şeyi son derece samimiyetsiz hale getiriyor. Airk ne olduğunu duymaları için ikisine de yalvarır.Crone söylemek zorundadır ve olanların bir tuzak olduğunu bilmelerine rağmen, ona uymaya karar verirler.

Crone, Kit ve Elora ile tanışır.

Crone, Kit ve Elora ile tanışır.
resim: Lucasfilm

Dev şelaleye döndüğümüzde Willow, Boorman, Jade ve Graydon atlayıp Elora ve Kit’i takip edip etmeme konusunda tartışırlar. Willow, çiftin t ile yüzleşmesi gerektiğini öne sürüyor.Yalnız Kocakarı, ama hem Jade hem de Graydon orada olmaları gerektiğini iliklerinde hissediyorlar. İçgüdüleri yapar Willow, inanç sıçramasını gerçekleştirirken gülümser. Boorman bu arada biraz şüpheci ama o da atlıyor çünkü görevi tamamlanmış gibi görünen Willow kızına geri dönüyor gibi görünüyor. James Horner skoru çalarken “Onlara iyi bakın” diyor ve okuyucu, bir veya iki gözyaşı döktüm.

Kit ve Elora buluşuyorGüzel genç kadın kılığında Crone ve Airk, onun dünyayı ele geçirmek için seçilen Wyrm’in habercisi olduğunu ortaya koyuyor. Ne Kit’in ne de Elora’nın bir planı yoktur.Crone, her bireyin ona katılıp katılmama konusunda kendi seçimini yapması gerektiğini söylüyor, bir adım daha atmaya karar veriyorlar ve altın ışığa yöneliyorlar. Orada hem Kit hem de Elora, istediklerini düşündükleri her şeyin gerçek olduğunu görüyorlar. Kraliçe Sorsha, gerçeği ondan sakladığı için Elora’dan özür diler ve Airk ona evlenmek üzere olduklarını söyler. Sorsha ayrıca Kit’e kızının tüm yükümlülüklerden kurtulmasını istediğini, böylece hayatını nasıl ve kiminle isterse yaşayabileceğini söyler. ikisi de açıkça çok cazip Her şey fazla mükemmel hissettiriyor.

Kit, bir ses duyduğunda fanteziye inanacakmış gibi görünür. Willow’un daha önce tesadüfen bahsettiği babası Madmartigan, Wyrm ile içeriden savaşıyor. Ona her zaman yanında olduğunu ve ondan daha iyi olduğunu söyler. O, Elora’nın koruyucusu, kalkanı ve kılıcı ve bununla Kit nihayet istediğini alıyor. aslında aranan. Sadece Jade değil, sadece özgürlük değil, babasının sevgisi ve cesaretlendirmesi. Ayartmayı reddeder ve taşa çevrilerek cezalandırılır.

Kraliçe Sorsha geri döndü, ama sadece bir hayal olarak.

Kraliçe Sorsha geri döndü, ama sadece bir hayal olarak.
resim: Lucasfilm

Bu olurken, Boorman, Jade ve Graydon, Kadim Şehir’e gelirler ve gelişigüzel bir şekilde, arkadaşlarının kaderleriyle yüzleştiği kapıya gizlice girerler. Ancak üzerlerine çok hızlı bir şekilde dev bir fırtına gelmekte ve tüm çabalarına rağmen giremeyip onlar da taşa dönmektedir.

Ne dersin Elora mı? o fantezilerinde Airk ile mutlu düğün günü, ve öyle görünüyor belki o kabul ettiCrone’un cazibesi. Koridordan sunağa doğru yürür, Airk ve tKocakarı bekliyor ve kalabalığın içinde onun bütün arkadaşları—Kit, Jade, Boorman, Graydon, ve diğerleri. Kocakarı, Elora’nın evliliği bir öpücükle mühürlemesi gerektiğini söylüyor. ama son anda Elora geri çekilir.. Şaşkına dönen Crone, Elora’ya Airk’i seçmeyerek savaşın geleceğini ve herkesin öleceğini kesinleştirdiğini söyler. Tam o sırada sahnede başka bir tanıdık ses çınlıyor.

Bu Willow. t büyüsünü bozarCrone ve herkesi taş hapishanelerinden kurtarır. EtkinlikSonunda Crone da insan çehresinden kurtulur ve gerçek şeklini ortaya çıkarır. Ve ne kadar çirkin, nihai patron düzeyinde gerçek bir form. Savaş, t tarafında Airk ile başlar.o Crone. Graydon, Cherlindrea’nın asasını bulur ve ona saldırmak için kullanır.Kocakarı, ama o savunur ve Graydon’ı yok eder.

Söğüt geri döndü.

Söğüt geri döndü.
resim: Lucasfilm

Elora’nın sevdiği bir kişi daha öldü ve vazgeçmeye hazır görünüyor. Ancak Willow, gelişinin onun yanında olması gerektiği için olduğunu açıklar. Bu güven artışı, Elora’nın güçlerini artırır ve bu nedenle t’ye vurur.Ellerinden kudretli bir yeşil büyü oku alan Kocakarı. İkili arasındaki savaş başlar.

Bu arada Boorman, ona layık olmadığını anlayınca giydiği Kymerian Cuirass’ı çıkarır. Bu onun hikayesi değil, diyor, Kit’in hikayesi. Ve böylece zırhı ona giyer ve geri dönmemek amacıyla savaşmaya devam etmek için kaçar. Airk geri döner ve Kit ile Jade ile çatışmaya girer. Yani Elora ve t varBir tarafta Crone veAirk, Jade ve Kit diğer yanda (en iyi yukarıdan harika bir çekimde görülür), ancak bir şeyler doğru değildir. Elora hala geçemiyor ve bu yüzden Willow, bu sefer kafasında bir ses olarak güvenini yeniden artırıyor. Ona korkmayı bırakması, hata yapmaktan çekinmemesi ve tüm gücünü gerçekten serbest bırakması gerektiğini söyler. Ki yapıyor. o çivi tKocakarıya büyük bir darbe indirir ve onu yere düşürür. Şimşek dövüşü destansı boyutlara ulaşır ve sonunda Elora t’yi kırar.Crone’u savunur ve onu öldürür.

Gün görünüşte kazanılmış, hariç Airk hala ele geçirilmiş durumda. t’ye koşarBunun her zaman plan olduğunu ve Wyrm’in gerçek habercisi olanın kendisi değil, kendisi olduğunu söyleyen Kocakarı. Öpüşürler ve sahip olduğu gücü ona aktarır. Airk artık en büyük kötülüktür, bu yüzden Jade, Kit’e belki de artık Cuirass’ı etkinleştirme zamanının geldiğini söyler.

Kymerian Cuirass Kiti

Kymerian Cuirass Kiti
resim: Lucasfilm

Bir saniyeliğine burada duracağım çünkü benim gibiyseniz, muhtemelen şöyle düşündünüz-bu noktaya kadarCuirass biraz aptaldı. Güçlü olması gerektiğini biliyorduk ama çok eski ve gösterişsiz görünüyordu. Peki, işte birçok yerden biri Söğüt Gerçekten beklentileri boşa çıkardı, çünkü Kit onu etkinleştirdiğinde, Zırhlı Zırh mükemmel bir vücut zırhına dönüştü ve onu neredeyse yenilmez kıldı.

Ve böylece Kit, Madmartigan’ın kılıcı ve yıllar önce bulmaları için onlara bıraktığı Kymerian Cuirass ile silahlanmış olarak erkek kardeşini savaşa sokar. O gerçekten babasının vücut bulmuş hali ve oldukça hızlı bir şekilde erkek kardeşini yener. Onu öldürmeye hazır ama yapamaz. Willow asasını kırar ve ona yeşil taşını verir. Ona, onunla konuşursa ışığa gelebileceğini söyler. Kit, erkek kardeşine yalvarırken çocukluk oyunlarına geri dönüşler ve sonunda geri döner. Ve şimdi, nihayet, gün kazanıldı.

Boorman, savaştan kalma yapışkanla kaplı olarak geri döner, ancak Graydon değil. O gerçekten gitti ve grup onun cesaretinin karşılıksız kalmamasını sağlamaya söz verdi. Ancak Willow, t’yi mağlup ederkenKocakarı, Ejder hala aşağıda. Ve yakında, onlar için gelecek çünkü onu gerçekten kızdırdılar. Elora, iş henüz bitmemiş gibi oraya neredeyse çekilmiş görünüyor, ama gidiyor ve kahramanlarımız gün batımına doğru yürüyor.

kötü bir ordu ile elora

Son çekim, epik aksiyonun ötesinde destansı vaat ediyor.
Ekran görüntüsü: Lucasfilm

Peki ya Graydon? Ölü? Canlı? Belli değil ama Willow’un gelecek vizyonundan tanıdığımız savaş alanında uyandığını görüyoruz. Orada, düşmüş yüzlerce askerin arasında Elora’yı görür…farklı, daha akıllı, daha korkutucu—Ona her şeyin başında, her şeyin sonunda olduğunu, Elora Danan’ın yaşında olduğunu ve yanında birine ihtiyacı olduğunu söyleyen Elora. İhtiyacı var… o.

Tüm duymak istediği buydu. Daha önce hatırlarsanız, insanları Wyrm’in yanına gelmeleri için kandıran bu vizyonlar, onlara kalplerinin arzusunu vaat ediyor. Graydon’ın Elora’yı sevdiğini biliyoruz, bu yüzden oldukça muhtemel görünüyor ki…garip bir şekilde ele geçirilmeye açık olan bu gelişen büyücü—bir kez daha kötüye gidecek ve Wyrm’in son habercisi olacak. Yeni bir Crone. Ama bu sezon değil.

Ve böylece ilk sezon Söğüt her bölüm aynı şekilde bitiyor, bir rock şarkısıyla (bu sefer Dire Straits’in “Money for Nothing”) ve karakterlerin çizimleri—onBunlardan biri Val Kilmer’in Madmartigan’ı, hoş bir son dokunuş. Sonra, her bölüm başladığında bir kitap açılışıyla, ilk sezon bir kitap kapanışıyla biter. Rafa kaldırılan bir kitap. 1. cildini tamamladık Söğüt. Çıkacak iki cilt daha var.

Parmaklar geçti, diğer ciltleri açıyoruz.

Parmaklar geçti, diğer ciltleri açıyoruz.
resim: Lucasfilm

İzleyiciler ikinci cildi görecek mi? ve üç? Disney+ henüz ikinci sezon için yeşil ışık yakmadı. böyle henüz bilmiyoruz. Ama bildiğimiz şey şu ki, Söğüt geri gelmiyor, bu sekiz bölümlük ilk sezon bir zevkti. Her oyuncu o kadar harika ve fantezi duvar halısı o kadar zengindi ki, ilginç ve tuhaf olmasına ve biraz kopuk rock şarkıları çalmasına rağmen, hepsi işe yaradı. Elora Danan, Crone’u yendi. O henüz değil Wyrm’i yendi ve belki sonunda yapacak, ama şimdilik, çok güzel bir televizyon sezonunun tadını çıkarıyoruz.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleyeceğinizi kontrol edin hayret, Yıldız Savaşlarıve Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var? Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7