11 Ocak 2023 — İnternet Direnci Şirketi Catchpoint, sektör lideri Ağ Deneyimi çözümünde önemli geliştirmeler yapıyor. Bu geliştirmeler, ağ erişilebilirliği, mühendislik ve trafik yönlendirme iyileştirmelerinin yanı sıra SASE, VPN ve tüm İnternet yığını için kapsamlı izlemeyi içerir. Bu, BT uzmanlarının sorunları işletmeyi etkilemeden önce fark etmelerini daha da kolaylaştırır.

En son sürüm, Catchpoint’in Ağ Deneyimi çözümünde aşağıdakiler de dahil olmak üzere çok çeşitli iyileştirmeler içerir:

 • Dünyanın en büyük gözlemlenebilirlik ağı dünya çapında iki binden fazla bakış açısıyla. Bu içerir dünyanın en kapsamlı küresel BGP kapsamı 400’den fazla ASN’den dünya çapında binden fazla gözlem noktası ve hem IPv6 hem de IPv4 gerçek zamanlı küresel veri desteği ile:
  • 143 Catchpoint emsalleri
  • 388 Oregon Üniversitesi Güzergâhı Proje akranlarını görüntüledi
  • 744 RIPE NCC RIS eşi
 • Geliştirilmiş bir BGP Smartboard geliştirilmiş MTTR için olayları ve temel nedeni daha hızlı ve daha az tıklamayla belirlemek için. Yeni Smartboard, BT ekiplerinin seçilen zaman dilimlerinde BGP akran olay verilerini incelemesine, duyuruları ve geri çekme işlemlerini görüntülemesine ve ardından her bir olayın ayrıntılarını incelemesine olanak tanır. Sonuç, daha hızlı ve daha etkili sorun gidermedir.
 • Gelişmiş bir BGP Panosu ve Puan Metrikleri Bir bakışta güvendiğiniz ağların sağlığını görmek için. Sunulan bilgiler arasında erişilebilirlik görünürlüğü, ele geçirmeler, akran görünürlüğü, toplu para çekme, RPKI durumu ve bölgeye göre BGP verileri yer alır.
 • Rota Kaçırma Tespiti müşteri ASN’lerinin bir listesini saklayan güncellenmiş kontrol merkezi kitaplığı aracılığıyla. BGP Genel Bakış Panosu, beklenmeyen ASN’lerden duyurulan herhangi bir ön eki işaretler, böylece BT olası korsanlıklara karşı anında uyarılır.
 • Ağ Örgüsü/Düğümden Düğüme Genel Kullanılabilirlik testi Titreşim, gecikme ve paket kaybı dahil olmak üzere ağın kullanılabilirliğini ve performansını sürekli olarak izlemek için. Bu, her zaman açık, yüksek kaliteli bir ağ deneyimi sağlar.
 • Traceroute geliştirmeleriDaha etkili ağ yolu görselleştirmesi ve sorun giderme için Yol MTU ve TCP MSS özellikleri dahil.
 • DNSSEC Özel Monitör IP adreslerinin çözünürlüğünü kriptografik bir imzayla doğrulayan ve DNS sunucusu tarafından sağlanan yanıtların geçerli ve gerçek olduğunu garanti eden.

Bu güncellenmiş özellikler hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen 18 Ocak 2023’te gelecek web seminerimizde bize katılın “Catchpoint, İnternet Performans İzlemeyi Güçlendirmek İçin Yeni Yetenekler Sunuyor.”

Tüm BGP Sorunlarını Tek Bir Panodan Görüntüleyin ve Belirleyin

Tüm bu yetenekler, Catchpoint Platformu aracılığıyla kullanılabilir. İnternet Performans İzlemede (IPM) pazar lideri olan Catchpoint, işinizi etkileyen İnternet yığınının her yönüne ilişkin derin görünürlük sağlar. Yalnızca Catchpoint, BT, Ağ Operasyonları ve SRE’lerin işlerini kolaylaştırmaya ve daha az kaynakla İnternet Direnci sağlamaya yardımcı olmak için IPM çözümlerinin genişliğini ve derinliğini sunar.

“Bu sürümle Catchpoint, müşterilerimizin BGP sorunlarını daha güvenle ve daha kısa sürede ortaya çıkarmasına yardımcı oluyor. Artık dünya çapında 1000’den fazla BGP emsalinden toplayabildiğimiz üç farklı BGP emsal kaynağından daha ayrıntılı gerçek zamanlı bilgiler sunuyoruz. Karşılaştırıldığında, en yakın rakibimiz 100’den az emsal izliyor ve en az 15 dakikalık veriler sağlıyor. BGP kaçırma gibi bir sorunla uğraşırken ve verilerinizin nereye gittiğini bilmiyorsanız, bu 15 dakikalık gecikme bir ömür boyu demektir!” Catchpoint’in Üründen Sorumlu Başkan Yardımcısı Matt Izzo, dedi.

Catchpoint’in müşterileri aynı fikirde. “Catchpoint çözümünü kullanmadan önce erişilebilirliği bu kadar ayrıntılı olarak izleyemedik. Artık bir sorunun BGP duyurusu, yönlendirme veya başka bir şeyle ilgili olup olmadığını ortaklarımıza her şeyin olması gerektiği gibi çalıştığına körü körüne güvenmek yerine anlayabiliriz,” dedi Team Internet Baş Teknoloji Sorumlusu Andreas Lunz.

Catchpoint’in CTO’su ve kurucu ortağı Dritan Suljoti, “Dünyanın en iyi web siteleri, BGP olaylarının yanı sıra İnternet yığınlarındaki diğer olayları izlemek, tespit etmek ve hafifletmek için ana platformları olarak Catchpoint’e güveniyor” dedi. “Bugün, tüm işletmeler hayatta kalmak için İnternet’e güveniyor ve gerçekten de İnternet Performansı İzleme’ye on dört yıllık özveriyle geliştirdiğimiz platforma yaklaşan başka bir platform yok.”

Daha fazla bilgi edin

Catchpoint Hakkında

Catchpoint, Internet Resilience Company™’dir. Dünyanın en iyi çevrimiçi perakendecileri, Global2000, CDN’ler, bulut hizmeti sağlayıcıları ve xSP’ler, İnternet yığınındaki herhangi bir sorunu işlerini etkilemeden önce yakalayarak dayanıklılıklarını artırmak için Catchpoint’e güveniyor. Catchpoint platformu, gelişmiş analitik ile sentetikler, RUM, performans optimizasyonu, yüksek doğrulukta veriler ve esnek görselleştirmeler sunar. Müşterilerinizi, iş gücünüzü, ağlarınızı, web sitesi performansınızı, uygulamalarınızı ve API’lerinizi etkileyen her şeye benzersiz gözlemlenebilirlik sağlamak için binlerce küresel bakış noktasından (kablosuz ağlar, BGP, omurga, son mil, uç nokta, kuruluş, ISP’ler ve daha fazlası dahil) yararlanır. . adresinde daha fazla bilgi edinin www.catchpoint.com.siber-1