Lucille Ball’dan aldığı kariyer desteğini Broadway’de üç dönüş ve çeşitli roller içeren bir kariyer inşa etmek için kullanan Carole Cook. On altı mum ve İnanılmaz Bay Limpet, öldü. 98 yaşındaydı.

Cook, doğum gününe üç gün kala Çarşamba günü kalp yetmezliğinden öldü. Beverly Hills, kocası aktör Tom Troupe tarafından açıklandı.

Cook, televizyonda Walter Findlay’in (Bill Macy) eski karısı olarak göründü. maudeStella’nın gittiği polis barının sahibi olarak Kojakmadam Cora Van Husen olarak hanedan ve Charlie Cagney’nin (Dick O’Neill) kız arkadaşı Donna La Mar olarak Cagney ve Lacey.

Eğlenceyi seven Teksaslı, Ball’un emriyle Hollywood’a geldi ve komedyenlerin 1959’daki bir bölümünde göründü. Westinghouse Desilu Oyun Evi. Ball, onu en çok hayran olduğu aktris Carole Lombard’ın onuruna Mildred olan ilk adını Carole olarak değiştirmeye ikna etti.

Cook daha sonra Ball ile birlikte 18 bölümde çalıştı. Lucy Gösterisi 1963-68 yılları arasında – genellikle Lucy Carmichael’ın arkadaşı Thelma Green’i oynuyor – ve beş taksit CBS’ İşte Lucy 1969-74 arası. oyun bile oynadılar Parola 1965’te birlikte. Akıl hocası gibi saçlarını kırmızı giymişti.

Cook ayrıca Don Knotts’un karakterinin karısını canlandırmış ve Don Knotts’un hayatından yüzerek çıkmasını izlemiştir. İnanılmaz Bay Limpet (1964) ve Molly Ringwald’ın dokunaklı filmiydi büyükanne Helen John Hughes’da On altı mum (1984).

1965’te, Dolly Levi’yi canlandıran ikinci aktris olarak efsanevi Carol Channing’i takip etti. Merhaba dolly! – bu Avustralya’da uzun bir konser içindi – ve ardından orijinal Broadway yapımlarında yer aldı. Romantik Komedi ve 42. Caddesırasıyla 1979 ve ’80’de eğildi.

Eylül 2018’de Cook ve kocası TMZ ile röportaj yapıldı West Hollywood’daki Craig’s’in dışında ve Başkan Trump’a suikast düzenlenmesi gerektiğini önerdiğinde başı belaya girdi. “İhtiyacın olduğunda John Wilkes Booth nerede, değil mi?” diye sordu.

Gizli Servis onu ziyaret etti ve işaret etti “Daha iyi olamazlardı. ‘Ben hapse giremem, çizgiler yatay, bana yakışmıyor’ dedim.”

1964 yapımı The Incredible Mr. Limpet’ filminde Don Knotts ile Carole Cook

Nezaket Everett Koleksiyonu

Dört çocuktan biri olan Mildred Frances Cook, 14 Ocak 1924’te Teksas, Abilene’de doğdu.

“Abilene tam olarak Broadway’in merkezi değil – kıçına kadar mesquite ağaçlarındasın – ama ilk şovumu dört yaşındayken izledim, bunu yapmak istediğimi biliyordum ve asla sapmadım” dedi. dedim Temmuz röportajında. “First Baptist Kilisesi’nin bodrumunda başladım ve Broadway’e, sinemaya kadar ilerledim.”

Yeşil gözlü Cook, 1945’te Baylor Üniversitesi’nden Yunan tiyatrosu bölümünden mezun olduktan sonra bölgesel tiyatroda çalıştı ve 1954’te Broadway’e gitti. Üç Kuruşluk Operaoyuncu kadrosunda Bayan Peachum olarak Charlotte Rae’nin yerini aldı.

O ortaya çıkıyordu Kısmet Ohio, Warren’da, performansıyla ilgili bir inceleme okuyan Ball’dan bir telefon aldığında. Annie Silahını Al ve onun için seçmelere katılmak üzere Kaliforniya’ya gelmesini istedi. Desilu Atölyesi genç oyuncular topluluğu. (Gelecek Dokunulmazlar aktör Nicholas Georgiade de orada başladı.)

Desilu ile sözleşme imzaladı ve hatta Desi Arnaz’dan boşandıktan sonra Ball’un evinde yaşadı.

1959’da Noel gecesi Cook, CBS’de göründü. Westinghouse Desilu Oyun Evi Desilu’nun kurucu ortağı Ball tarafından bir müzikal revü için çalıştırılan genç sanatçılardan biri olarak. Üç hafta sonra, beyazperdeye çıkışını Desilu serisinin Robert Altman’ın yönettiği bir bölümünde yaptı. ABD Mareşali.

İlk filminde bir basketbol koçuyla (Jack Weston) flört etti. Palm Springs Hafta Sonu (1963), Connie Stevens ve Troy Donahue’nin oynadığı.

Cook’un özgeçmişi ayrıca şu bölümleri de içeriyordu: Dobie Gillis’in Birçok Aşkı, O kız, McMillan ve Karısı, Chico ve Adam, Magnum, PI, hanedan, Hart’tan Hart’a ve Grey’in Anatomisi – “Fırtınalı Hava” şarkısını söylediği yer – ve şu tür filmler: Eldiven (1977), amerikan jigolosu (1980), Yaz Aşıkları (1982) ve Menzildeki Ev (2004).

O ve Troupe, Mart 1964’te, Ball onların başhemşiresi ve geleceğiyken evlendiler. THR köşe yazarı ve TCM, sağdıcı Robert Osborne’u (başka bir Desilu oyuncusu) ağırlıyor. gibi oyunlarda birlikte oynadılar. Kışın Aslan ve Babalar Günü ve HIV/AIDS ile yaşayanlar için para topladı.

Hayatta kalanlar arasında kocasına ek olarak üvey oğlu Christopher ve eşi Becky; kız kardeş Regina; ve yeğenler ve yeğenler.

Onun anısına bağış yapılabilir Eğlence Topluluğu Fonu (eski adıyla The Actors Fund).

Cook, 2018’de New York’taki samimi Feinstein’s/54 Below kulübünde tek kişilik bir gösteride şarkı söyledi ve anılarını paylaştı. “Benim yaşımda, oynuyor [here] bir kariyer hamlesi değil” dedi. “Bu odadan daha büyük mücevherlerim var.”sinema-2