Atul Auto Çarşamba günü, Auto Expo 2023’te iki modeli piyasaya sürerek elektrikli araç alanına girdiğini duyurdu. Atul Auto’nun bir yan kuruluşu olan Atul Greentech Private Limited (AGPL), binek araç ve Energie kargo çeşidi olan Mobili’yi piyasaya sürdü.

Hem Mobili hem de Energie, endüstri lideri teknoloji, telematik ve Batarya Yönetim Sistemleri (BMS) ile inşa edildi.

Şirket, iki varyantın fiyatını açıklamadı.

Atul Auto Direktörü Vijay Kedia şunları söyledi: “Yeni elektrikli eklemelerimizle, teknoloji lideri olmayı ve akıllı, veri odaklı son kilometre bağlantısı sağlamayı hedefliyoruz. Gelişmiş süreçlerimiz ve altyapımız, işimizin bel kemiğidir ve yaratmamız ve sunmamız için bize güç veriyor. dünya standartlarında ürünler.” Elektrikli üç tekerlekli araçların yeni kargo ve yolcu çeşitleri Punjab, Gujarat ve NCR’den başlayarak ülke genelinde piyasaya sürülecek.

Atul Auto, “İki varyant, ülke genelinde Atul Auto’nun bayiliklerinde aşamalı olarak kullanıma sunulacak” dedi.

Energie’nin çift pil paketi vardır ve 195 km’lik bir menzil sağlarken, Mobili 110 km’lik bir menzile sahiptir.

Atul Auto, “Araçlar, 48V tahrik sisteminde dünya lideri olan Valeo’nun motor sürücüsü ve önde gelen şarj üretim şirketi Delta Q’nun şarj cihazlarıyla entegre edildi” dedi ve her iki aracın da lityum iyon pillerle çalıştığını ekledi.

Şirketin biri Rajkot’ta ve diğeri Ahmedabad’da olmak üzere iki üretim tesisi bulunmaktadır.

AGPL, yerel pazarlar ve ihracat pazarları için çığır açan elektrikli hareketlilik bileşenleri için altyapı üretimi ve tasarım çözümleri konusunda uzmanlaşmıştır.

Hindistan’ın amiral gemisi otomobil fuarı Auto Expo 2023’ün 11 Ocak Çarşamba günü başladığı belirtilmelidir. Suzuki Motor, 2025 yılında piyasaya çıkması planlanan elektrikli SUV eVX’i piyasaya sürdü. Şirketin Hindistan kolu Maruti Suzuki Hindistan, önde gelen üreticiler arasında yer alıyor. üç yıl sonra geri dönen gösteriye katılıyor.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

En son teknoloji haberleri ve incelemeleri için Gadgets 360’ı şu adresten takip edin: twitter, Facebookve Google Haberleri. Gadget’lar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için abone olun Youtube kanalı.

Xbox Game Pass Ocak 2023: Monster Hunter Rise, Persona 4 Golden, Persona 3 Portable

Günün öne çıkan videosu

[Sponsored] Faber Candy – Fantastik Tasarım, İnanılmaz Performans

genel-8