Geçen yıl Microsoft ve Apple, Windows için yeni Apple Music ve Apple TV uygulamalarını duyurdu. Ve şimdi mevcutlar. Şimdiye kadar bunlar, yalnızca Windows 11 için beklenen ve tamamen olmasa da işlevsel olarak iTunes’un yerini alacak olan Apple Music ve Apple TV.Arayüz, Windows’un görsel gereksinimlerine uyacak şekilde biraz yeniden tasarlanmış olsa da, yeni uygulamalar macOS’ta zaten var olan sürümlere benziyor. Teknik açıdan neredeyse hiçbir fark yoktur – kullanıcılar, Apple TV +, Apple TV kanalları ve iTunes Store’dan filmler ve TV şovları dahil olmak üzere Apple TV uygulamasından içerik izleyebilir. Cihazın kendisi bu tür video ayarlarını “sindirebiliyorsa” 4K HDR çözünürlük desteklenir.

Apple Music, şarkı sözlerini indirme dışında tüm ana özellikleri de destekler. Kullanıcılar kitaplıklarına Apple Music’ten ve iTunes Store’dan erişebilirler. iTunes’daki tüm içerik otomatik olarak yeni uygulamaya aktarılır. Bununla birlikte, sesli kitaplara ve podcast’lere desteği sürdürmek için gelecekte iTunes’un yeni bir sürümünün piyasaya sürülecek olması ilginç. Ne de olsa Apple Music bu özellikleri desteklemiyor ve Apple Podcasts uygulaması yalnızca Apple cihazlarında bulunuyor.

Apple Music, Apple TV ve Apple Devices Windows 11'e geldi - iTunes'un yerini alacaklar

Ek olarak, kullanıcıların çeşitli Apple cihazlarını Windows bilgisayarlardan yönetmesine izin vermek için tasarlanmış Apple Devices yardımcı programı sunulur. Orada “Reality OS” ve “xrOS” ifadelerinin zaten bulunması dikkat çekicidir. Tüm uygulamalar koyu temayı destekler.

Uygulamaların kendileri bağlantılardan indirilebilir:genel-22