Gelecek vaat eden amiral gemileri Honor Magic5’in kamerası hakkında ayrıntılar Web’de ortaya çıktı. Tanınmış muhbir Digital Chat Station, hattaki telefonların aynı anda dört adet 50 megapiksel sensöre sahip olacağını söyledi. Yani yeni amiral gemileri söz konusu olduğunda Honor, Honor 80 serisinde olduğu gibi (Honor 80 Pro’daki ana sensörün çözünürlüğü 160 megapikseldir) olduğu gibi megapiksel artırma yolunu izlemeyecek, şirket daha düşük çözünürlüklü sensörler kullanacak, ama görünüşe göre daha büyük.


Honor Magic5 böyle görünebilir

İçeriden biri, modellerden birinde 50 megapiksel sensörün 64 megapiksel ile değiştirilebileceğini belirtiyor. Belki de üst düzey Magic5 Ultimate’tan bahsediyoruz. Buna karşılık, hattın temel modeli – Magic5 – yalnızca üç adet 50 megapiksel sensör alabilir. Bu, kamera modülleri için üç delikli Magic5 kamera ünitesinin sızdırılmış fotoğraflarıyla belirtilir. Bu resimlere dayanarak, Honor Magic5’in olası tasarımını gösteren bir render zaten yapıldı.

160 megapiksel değil, dört kez 50 megapiksel.  Honor Magic5 kamera hakkında ayrıntılar

Digital Chat Station’a göre, PGT-AN00 katalog numarasına sahip Honor Magic5, Çinli MIIT düzenleyicisinin veritabanında çoktan göründü. Bu, yeni bir hattın nispeten yakında duyurulacağını gösteriyor – bu, Şubat ayının sonundaki MWC 2023 sergisinin bir parçası olarak gerçekleşebilir. Çin sosyal ağı Weibo’daki bazı kaynaklar, yeni ürünlerin prömiyerinin 27 Şubat’ta gerçekleşeceğini bildirdi.

160 megapiksel değil, dört kez 50 megapiksel.  Honor Magic5 kamera hakkında ayrıntılar

Serinin üç modelinin – Magic 5, Magic5 Pro ve Magic5 Ultimate – Snapdragon 8 Gen 2 üzerine inşa edilmesi bekleniyor. Magic5 Lite da serinin bir parçası olacak, ancak parametreler açısından olacak diğer modellerden çok uzak.

160 megapiksel değil, dört kez 50 megapiksel.  Honor Magic5 kamera hakkında ayrıntılar
Magic5 kamera modülü. Yazıt, 100x yakınlaştırmanın varlığını gösterir

Daha önce Digital Chat Station, Redmi K50 ve Xiaomi 12’nin özelliklerini ve çıkış tarihlerini doğru bir şekilde açıklayan ilk kişiydi.genel-22