MechWarrior, 1990’lardan kalma popüler bir aksiyon oyunları serisidir. Oyunda, BattleMechs olarak bilinen bir savaş makinesinin komutasını alıyorsunuz ve dünya çapında savaşıyorsunuz. MechWarrior 5: Mercenaries serisinin son oyunu, 2019’da Epic Store’a özel olarak piyasaya sürüldü. Daha sonra MechWarrior 2’den bu yana ilk kez PlayStation 4 dahil diğer platformlarda yerini aldı. Ve şimdi yeni bir MechWarrior oyunu geliştiriliyor.

Tek Oyunculu MechWarrior Oyunu

ile yapılan bir röportajda Cesaret Yok Galaksi Yok podcast, Piranha Games başkanı Russ Bullock yeni bir MechWarrior oyununun şu anda geliştirilmekte olduğunu açıkladı. Piranha, 2019’un son oyunu da dahil olmak üzere serideki iki oyundan sorumluydu. Bullock ayrıca, hala bir MechWarrior oyunu üzerinde çalışıyor olmalarının sürpriz olduğunu ancak bunun harika olduğunu belirtti.

Hala MechWarrior üzerinde çalışıyoruz, ki bu benim için biraz şaşırtıcı, üzerinde bu kadar uzun süre çalışabiliyor olmamız harika. Herkes MechWarrior 5 için DLC 4’ün çıktığını biliyor ve Piranha’da geliştirilmekte olan başka bir MechWarrior oyunu var. Bunu daha çok MechWarrior 5 ile uyumlu olarak düşünün, ancak bağımsız bir oyun, bağımsız bir ürün olarak. Sanırım bu sizin için özel bir duyuru ama şimdilik söyleyeceklerim bu kadar.

Russ Bullock, Başkan Piranha Games

MechWarrior 5: Mercenaries’ten ekran görüntüsü

Başlık Hakkında Daha Fazla Bilgi

Bullock, oyun hakkında çok fazla bilgi vermezken, bunun bir sonraki çevrimiçi oyun olmayacağını belirtti. 2019’un başlığında gördüğümüz gibi daha çok tek oyunculu bir co-op deneyimi olacak. Üstelik tıpkı MechWarrior 5 gibi bu yineleme de PC ve konsollara gelecek.

Bullock ayrıca bu haberin bu kadar erken çıkmaması gerektiği konusunda ısrar etti. Plan, 2023’te bir yerde ve hatta bu yılın sonbaharında ortaya çıkarmaktı. Başlığın ne zaman gelebileceğine gelince, bu noktada tahmin etmek gerçekten zor. Bullock’un 2023’ün sonlarına kadar oyunu duyurmayı planlamadıklarını söylediğine göre, en azından 2024-25’te yayınlanacağını söylemek güvenli. Ancak daha fazla bilgi için, konuyla ilgili daha fazla bilgi elde edene kadar beklememiz gerekiyor.

Daha önceki MechWarrior oyunlarını oynadınız mı? Serideki yeni bir oyun için heyecanlı mısınız? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.oyun-5