Yayıncı en son kazanç raporunu yayınladığından ve iyiden çok kötü haber olduğundan, Ubisoft’ta işler pembe değil gibi görünüyor. Yeni başlayanlar için, duyurulmamış üç oyun, biz daha onlar hakkında hiçbir şey bilmeden resmi olarak iptal edildi.

Yayıncı, raporunun bir parçası olarak, Temmuz 2022’de geri döndükleri dördüne ek olarak, duyurulmamış üç projeyi iptal ettiklerinden bahsediyor:

Tüm enerjimizin markalarımızı ve canlı hizmetlerimizi sektördeki en güçlülerden bazılarına dönüştürmeye odaklandığından emin olun. Sonuç olarak, Temmuz 2022’de duyurulan dört projeye ek olarak, duyurulmamış üç projeyi iptal etmeye karar verdik.

Buna ek olarak, şirketin odak noktası daha çok köklü büyük markalarına odaklanıyor gibi görünüyor.

Artan stratejik odağımızın bir parçası olarak, önümüzdeki 2 yıl içinde değişken olmayan maliyet tabanımızda 200 milyon Avro’nun üzerinde beklenen net azalma ile kuruluşumuzu daha zorlu bir pazara uyarlayın. Bu, hedeflenen yeniden yapılandırma, bazı temel olmayan varlıkların elden çıkarılması ve olağan doğal yıpranma yoluyla sağlanacaktır. Ubisoft, en büyük markaları ve canlı hizmetleri için son derece yetenekli kişileri işe almaya devam edecek.

Ubisoft’un kurucu ortağı ve CEO’su Yves Guillemot, şirketin en büyük markalarını canlı hizmet odaklı bir “küresel fenomen” haline getirmeyi hedefliyor ve Rainbow Six Siege’i örnek olarak gösteriyor.

Sektörün uzun vadeli beklentileri ümit verici olmaya devam ediyor ve ekiplerimizin, markalarımızın, üretim kapasitemizin, teknolojimizin ve bilançomuzun gücü sayesinde Ubisoft’un bu ivmeden faydalanmak için iyi bir konumda olduğuna inanıyorum. Rainbow Six Siege’deki güçlü aktivite, Assassin’s Creed oyunlarımız için büyük ivme ve canlı oyunlarımızdan genel olarak sağlam performans ile arka kataloğumuz çok sağlıklı olmaya devam ediyor. Stratejimizin, uzun ömürlü canlı oyunlar oluşturmasını ve en büyük markalarımızı platformlar ve iş modellerinde birden fazla teklifle gerçek anlamda küresel bir fenomene dönüştürmesini ve nihayetinde önümüzdeki yıllarda güçlü ciro ve işletme geliri artışıyla birlikte önemli değer yaratımı oluşturmasını bekliyoruz.” – Yves Guillemot, Ubisoft CEO’su

Referans olarak, iptal edilmeyen ve bu yıl içinde süresi dolan bilinen Ubisoft oyunları şunlardır: Assassin’s Creed Mirage, Avatar: Frontiers of Pandora, Skull & Bones. Ubisoft’un Massive stüdyosu tarafından geliştirilen bir Star Wars oyunu da var, ancak bunun piyasaya ne zaman çıkacağından emin değiliz.

Kaynak: Ubisoft kazanç raporuoyun-6