Elon Musk’ın Twitter Blue abonelik hizmeti sürümünü geçen ay beş ülkede kullanıma sunmasının ardından şirket, ücretli planı Japonya’daki kullanıcılara genişletti. Hem eski (2021’de piyasaya sürülen) hem de yenilenen Twitter Blue abonelikleri ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Avustralya ve Yeni Zelanda’da mevcuttu.

Twitter, destek sayfasında, Japonya’daki kullanıcıların aboneliği web’de ayda 980 Yen (7,40 ABD Doları) ve iOS’ta ayda 1.380 Yen (10,42 ABD Doları) karşılığında satın alabileceklerini belirtti. Bu fiyatlar, web’de aylık 8 ABD Doları ve iOS’ta aylık 11 ABD Doları olan ABD fiyatlarından marjinal olarak daha düşüktür.

Şu anda Twitter Blue, mavi doğrulama rozeti, daha uzun video yüklemeleri, konuşma yanıtlarında öncelik sıralaması, ileti dizisi okuyucu ve özel simge ve temaların yanı sıra tweet düzenleme özelliği gibi özellikler sunuyor. Bu özelliklerden bazıları ücretli aboneliğin eski sürümünde zaten mevcut olsa da, doğrulama işareti, video yüklemelerinde daha yüksek limit ve sıralamalarda yükselme yeni eklenen özelliklerdir.

Musk, Twitter’ı devraldıktan sonra, daha fazla abone ekleyerek reklam gelirlerine olan güveni azaltmak için yüce planlara sahipti. İlk olarak Kasım ayında Twitter Blue’nun yeni bir sürümünü piyasaya sürdü, ancak ünlülerin ve markaların kimliğine bürünen insanlar nedeniyle hızla kapatmak zorunda kaldı.

O zamandan beri şirket, kullanıcıların Blue aboneliğini satın almak için bir telefon numarasına sahip olmalarını zorunlu kılarak ve yeni oluşturulan hesaplar için 90 günlük bir soğuma süresi koyarak yeni doğrulama sisteminin etrafına korkuluklar koymaya çalıştı. Ancak, Twitter’ın adları ve biyografiyi incelemeye yönelik manuel doğrulama sistemi amaçlandığı gibi çalışmıyor. Geçen hafta, bir Washington Post muhabiri başarıyla sahte bir hesap oluşturdu Senatör Edward J. Markey.genel-24