Kraliyet Postası diyor uluslararası paket veya mektup gönderme yeteneğinde bir kesinti yaşadıysa, bu da BBC diyor ki bir “siber olay” yüzündendir. Kurye, müşterilere sorunu çözene kadar “ihracat kalemlerini bekletmelerini” tavsiye ediyor.

Şu anda, olayın bilgisayar korsanlarından gerçek bir saldırı mı yoksa başka bir teknik hata mı olduğu belli değil. Ulusal Siber Güvenlik Merkezi diyor ki “etkiyi tam olarak anlamak için Ulusal Suç Teşkilatı ile birlikte” Royal Mail ile birlikte çalışıyor. BBC ayrıca düzenleyicilere konu hakkında bilgi verildiğini söylüyor.

Arıza süresi oldukça büyük bir aksama olabilir – BBC’ye göre kurye günde yaklaşık 200.000 uluslararası paket gönderiyor. Royal Mail’in uluslararası ihracat hizmetlerini geri yüklemesinin ne kadar sürdüğüne bağlı olarak, bu, birikmiş birikmiş çok sayıda paket ve mektup olabilir. Ayrıca, altyapının önemli bir parçası arızalandığında, ABD’de kısa bir süre önce binlerce uçuşu etkileyen bir FAA yazılım sorunuyla gördüğümüz gibi, yaygın sonuçlar olabilir.

genel-2