Dijital sağlık uygulaması Peppy, çalışan sağlığı platformunu ABD pazarına genişletmek için B Serisi sermayede 45 milyon $ (37,1 milyon £) aldı.

Peppy’s uygulaması, çalışanlara menopoz, doğurganlık, ebeveynlik ve endometriozis gibi alanlarda uzman tıp uzmanlarıyla ücretsiz canlı sohbet ve görüntülü danışmanlık sunuyor.

“Geçtiğimiz birkaç yılda, işverenlerin kişiselleştirilmiş bakımın hayati önemine uyandığını gördük. Peppy’nin kurucu ortağı ve CEO’su Dr Mridula Pore, “Bunun en iyi meslektaşları, özellikle de kadınları cezbetmek, dahil etmek ve elde tutmak için tartışılmaz bir faktör olduğunu biliyorlar” dedi.

Evan Harris, Max Landry ve Mridula Pore tarafından 2018 yılında kurulan Londra merkezli Peppy, Accenture, Adobe ve Disney gibi işletmeler tarafından kullanılıyor.

B Serisi, şirketin Temmuz 2021’de gerçekleşen 6,6 milyon sterlinlik A Serisi finansman turuna katkıda bulunuyor.

AlbionVC yatırım direktörü Jay Wilson şunları söyledi: “Müşteri benimseme oranı, pazar ihtiyacının derinliğini vurguluyor ve Peppy artık Avrupa kategori lideri olarak kendini sağlamlaştırdı. ABD’deki müşterilerden ve ortaklardan gelen erken kanıt noktaları özellikle heyecan verici ve Peppy ile ortaklık yapmaktan çok memnunuz.”

AlbionVC, Kathaka, MTech Capital, Simplyhealth, Sony Innovation Fund, Felix Capital, Hambro Perks, Outward VC ve Seedcamp ile birlikte Peppy Series B finansman turunu yönetti.

Peppy, Londra ve New York ofislerinde 200’den fazla çalışana sahiptir.genel-11