Geçen hafta, CNBC ile yaptığı bir röportajdaNothing’den Carl Pei, şirketinin ABD havayollarını gemiye almaya çalıştığını ve sonunda Nothing Phone (1) ile dünyanın en rekabetçi akıllı telefon pazarlarından birine.

Bugün, Hiçbir şey ilan edildi ilk akıllı telefonunun Amerika Birleşik Devletleri’nde satışa sunulacağını bir beta programı aracılığıyla. Beta programına kaydolmak için müşterilerin 300$ ödemesi gerekiyor, ancak telefonu alacaklar ve beta programının üyeleri olarak herhangi bir geri bildirimde bulunmak zorunda değiller.

ABD’de lansman yapmamamızın nedeni, tüm operatörleri ve Android üzerinde yapmaları gereken benzersiz özelleştirmelerini desteklemek için çok sayıda ek teknik desteğe ihtiyaç duymanızdır. Daha önce hazır olmadığımızı hissettik. Şimdi ABD’deki bazı taşıyıcılarla potansiyel olarak gelecekteki bir ürünü orada piyasaya sürmek için görüşmeler yapıyoruz.Carl Pei geçen hafta dedi.

Ne yazık ki, Nothing hala taşıyıcıları akıllı telefonu için destek sunmaya ikna etmeye çalışıyor çünkü beta programı aracılığıyla sunulan cihaz yalnızca T-Mobile 5G ağında çalışacak. Ayrıca, Hiçbir şey Verizon’daki kapsamın “çok sınırlı” olacağını duyurdu (üzerinden Sınır). ABD’deki Nothing Phone (1) için resmi taşıyıcı desteği:

AT&T

  • LTE Bantları: 2/4/5/12/17/26/66
  • 5G Bantları: desteklenmiyor

T mobil

  • LTE Bantları: 2/4/5/12/26/66
  • 5G Bantları: N5/N41

Verizon

  • LTE Bantları: 2/4/5/66
  • 5G Bantları: desteklenmiyor

Nothing’in telefonu bir beta programı aracılığıyla satmasının nedeni, telefonun beta yazılımıyla birlikte gelmesi ve desteklenmeyen donanımları içermesidir. Bunun dışında, almaya karar verirseniz, Nothing Phone’un (1) daha önce piyasaya sürüldüğü diğer pazarlarda alacağınız perakende birimin aynısını alacaksınız.

Nothing Phone’un (1) birden çok sürümü mevcutken, beta programı aracılığıyla yalnızca 8/128GB modelinin alınabileceğini unutmayın. Bahsetmeye değer başka bir şey de, eğer ondan hoşlanmazsanız, telefonu iade etmek için 14 gününüz olacak.





telefon-1