İlkinizi oluşturma minecraft işaret ya da sadece bu nadir ve değerli eşyayı nasıl üretebileceğinizi mi arıyorsunuz? Bir işaret size kaynak ve zaman açısından oldukça pahalıya mal olacak ve elde etmeniz gereken tonlarca malzeme var ki bu ne yazık ki dünya çapında koşmak ve birkaç blok madencilik yapmak kadar kolay olmayacak.

Bir Minecraft işaretçisi hazırlamak inanılmaz derecede uzun bir süreçtir, ancak ödüller kesinlikle buna değer. Kendinize ve yakındaki oyunculara hız, zıplama takviyesi, acele, yenilenme, direnç ve güç gibi durum efektleri verilecektir. Crafting oyununda bir işareti etkinleştirdiğinizde, bu göz kamaştırıcı ve aranan öğenin yeni sahibi olduğunuzun gösterişli bir işareti olarak, gökyüzüne çok uzaklardan görülebilen bir ışık huzmesi yayar.

Minecraft işaretçileri hakkında bilmeniz gereken her şey, bunları yapmanın tarifi, bir işaretçi oluşturmak için gereken tüm öğeleri nasıl edineceğiniz, bunları kurmak için gereken adımlar ve işaretçiniz çalışır durumdayken kullanmayı bekleyebileceğiniz güçler dahil .

Minecraft işaretçi işçiliği

Bir Minecraft işaretçisi yapmak için, işaretçinizi yapmak için şu ince malzemelere ihtiyacınız olacak:

  • 5x cam
  • 1x Cehennem Yıldızı
  • 3x obsidyen blok

Tüm bu malzemelere sahip olduğunuzda, Nether Star’ı üretim ızgarasının ortasına, obsidyen blokları en alt sıraya ve diğer tüm boş alanlara camı yerleştirin.

Minecraft camı elde etme

Cam endişeleriniz arasında en önemsizidir, bunu genellikle ormanlık konaklarda bulabilir veya bir Minecraft yüksek fırınında kum eriterek oluşturabilirsiniz. Cam madenciliği yapıyorsanız, bir Minecraft büyü masası kullanarak ipek dokunuş büyüsünü kullanın – kırılgandır!

Minecraft Nether Yıldızı Elde Etme

Minecraft’ta Nether Star’ı elde etmenin tek bir yolu var ve bu kolay değil. Minecraft’ın en zorlu patronu Wither’ı yenmeniz gerekecek. Şans eseri, ihtiyacınız olan her şeyi elde etmek için Minecraft Wither’ı nasıl oluşturacağınız ve öldüreceğiniz ve Minecraft’ta bir Nether portalı oluşturacağınız hakkında bir rehberimiz var.

Minecraft’ta obsidyen elde etmek

Minecraft’ta obsidyen elde etmenin birkaç yolu vardır. The End’in yüzeyinde, uç şehirlerdeki son geminin bir parçası olarak, elmas blok içeren ormanlık konaklarda veya bazı su altı vadilerinde ve mağaralarda doğal olarak oluşur.

Obsidiyen oluşturmanız gerekirse, kaynak suyu lava aktığında oluşur ve onuncu veya daha düşük katmanda çıkarılabilir. Ayrıca Nether veya Overworld’de bir Nether portalı kazabilirsiniz.

Minecraft işaretçisi - altın blokların üzerinde parlayan iki işaret.

Minecraft’ta bir işaret ışığı nasıl parlatılır

Artık fenerinizi yaptınız, yeni lüks öğenizi yere dikmek ve en iyisini ummak kadar açık değil. Minecraft işaretçiniz bundan çok daha talepkar.

İşaretinizin üstüne oturması için bir piramit oluşturmanız gerekecek. Minecraft işaretçinizi etkinleştirmenin tek yolu budur ve hâlâ bazı blokları yıkmak kadar basit değil. Farklı seviyelerde piramitler vardır ve onu oluşturmak için demir, altın, zümrüt veya elmas blokları kullanmanız gerekir. Neyse ki, belirli bir estetik için gitmediğiniz sürece, hangi malzemeyi kullandığınız veya bu blokları nasıl yerleştirdiğiniz önemli değil.

piramit seviyesi Menzil Yetkiler
1 – 3×3 20 blok Hız/Acele
2 – 5×5, 3×3 30 blok Direnç/Zıplama Takviyesi
3 – 7×7, 5×5, 3×3 40 blok Kuvvet
4 – 9×9, 7×7, 5×5, 3×3 50 blok Yenilenme/Artan Birincil Güçler

Birden fazla işaret yerleştirmek için bir piramit yerleştirebilirsiniz, ancak her işaret, olağanüstü gücünü barındırmak için daha fazla blok ve kaynaktan oluşan daha büyük bir piramit yarıçapı gerektirir.

Minecraft işaretçisi - bir işaretçinin sahip olabileceği tüm güçleri gösteren bir ekran.

Minecraft işaret güçleri

Minecraft’ta işaret güçlerinizi seçme konusunda nasıl ilerliyorsunuz? Minecraft işaret gücü elde etmek için belirli seviyelere ulaşmanız gerekmesine rağmen, her seviyeye ulaştığınızda işaretin GUI’sinden bir güç seçebileceksiniz.

Birincil güçlerden birini seçmek için, durum etkisini elde etmek için fenerinizi bir demir külçe, altın külçe, zümrüt veya elmas beslemeniz gerekir. Beş ana güç şunlardır:

  • Hız ben – artırılmış hareket hızı.
  • Acele ben – artan madencilik ve saldırı hızı.
  • Direnç – neredeyse tüm gelen hasarı azaltın.
  • Zıplama Takviyesi – artan atlama yüksekliği ve mesafesi.
  • Güç ben – artan yakın dövüş hasarı.

Dördüncü piramit seviyesine ulaşırsanız, yenilenme veya birincil güçlerinizin gücünü artırma gibi ikincil bir durum etkisi seçebilirsiniz. Bunu yapmak için işaret GUI’sini tekrar kullanın.

Minecraft işaret rengi

Minecraft’ta işaret ışığının üzerine vitray bir panel yerleştirerek işaret ışığınızın gölgesini değiştirebilirsiniz. Vitray bir panel oluşturmak için, zanaat ekranına seçtiğiniz renkte bir boyayı çevreleyen sekiz cam blok yerleştirin. Yerleştirdiğiniz vitrayın rengi fener ışığının tonunu belirleyecektir.

Bir Minecraft işaret ışığını bu şekilde parlatırsınız, bu nedenle, piramidiniz hasar alıyormuş gibi, işaret ışığınız artık çalışmayacak ve statüsüz kalacaksınız. Düzeltmesi kolay olsa da, sadece hasarlı bloklarınızı onarın, hak ettiğiniz iş için ışıkların sönmesini riske atmak istemezsiniz.oyun-2