Microsoft, 30 Ocak’tan itibaren üretkenlik yazılımı, işbirliği ve bulut tabanlı hizmetlerden oluşan ürün ailesi olan Microsoft 365’in yeni, daha düşük maliyetli katmanını kullanıma sunacak. başlangıçta 100 GB depolama, Outlook e-postası ve Microsoft 365 ve Windows 11 ile ilgili yardım için destek uzmanlarına erişim içerecektir.

Microsoft, mevcut OneDrive 100 GB abonelerinin de 30 Ocak’tan itibaren Microsoft 365 Basic’e geçirileceğini söylüyor. Ve önümüzdeki aylarda Microsoft 365 Temel planı üyeleri, OneDrive’da fidye yazılımı kurtarma ve parola korumalı paylaşım bağlantıları gibi “gelişmiş güvenlik özelliklerine” sahip olacak.

Daha da önemlisi, Microsoft 365 Temel olumsuzluk ücretsiz Microsoft 365 katmanının değiştirilmesi. Bu, Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, OneDrive, Clipchamp ve daha fazlasının web tabanlı sürümlerine erişim ve 5 GB bulut depolama dahil olmak üzere bugün sunduğu avantajlarla birlikte kalmak için burada. Bu arada Microsoft 365 Bireysel, aylık 6,99 ABD Doları veya yıllık 69,99 ABD Doları olarak kalacak.

Microsoft

Microsoft 365 planları.

Microsoft 365 Basic, 1 TB depolama, profesyonel destek ve Google’ın standart üretkenlik yazılımı (ör. Google Drive, Takvim, Meet ve Gmail) için Bireysel planı aylık 9,99 ABD dolarından başlayan fiyatlarla rakip Google Workspace ile fiyat açısından avantajlıdır. Ayrıca, Zoho’nun yıllık faturalandırılan kullanıcı başına aylık 3 ABD doları olan ve 10 GB’lık depolama alanını aşan Standart İşyeri planından daha ucuzdur.

Yeni katmanın kullanıma sunulmasıyla aynı zamana denk gelecek şekilde Microsoft bugün, Microsoft Office uygulamasını yeni bir tasarım ve yeni özelliklerle değiştiren Microsoft 365 uygulamasının genel kullanıma sunulduğunu duyurdu. Bu yılın başlarında Microsoft’un Ignite konferansında önizlendiği gibi, Microsoft 365 uygulaması — şimdi canlı web üzerinde — dosya şablonlarına, “akıllı” önerilere, yapılacaklar listesi işlevine ve farklı cihazlar arasında eşitlemeye ek olarak Word, Excel ve PowerPoint gibi uygulamalara hızlı erişim sağlar.

Microsoft, Microsoft 365 uygulamasının bu ayın sonunda Windows, Android ve iOS’ta kullanıma sunulacağını söylüyor.

Şirket, yeni uygulama ve hizmetleri tamamlayan Microsoft 365 kullanıcılarının yakında yeni bir “basitleştirilmiş görünüm” aracılığıyla cihazlar arasında bulut depolamayı görüntüleyebileceğini, yönetebileceğini ve yükseltebileceğini söylüyor. 1 Şubat’tan itibaren aboneler bir Microsoft hesabından, Windows ayarlarından veya uygulama ayarlarından bulut dosyalarını ve fotoğraf depolarını yönetebilir ve yükseltebilir.

Microsoft 365’e yapılan yatırım mantıklıdır. Geleceğinin çoğunu buluta ve buna bağlı olarak bulut tabanlı aboneliklere bahse giren Microsoft için büyüyen bir gelir kalemi. Microsoft, 2022’nin 4. çeyreği kazanç çağrısında, Microsoft 365 Tüketici abonelerinin %15 artarak 59,7 milyona ulaştığını ve şirketin Office Tüketici ürünleri ve bulut hizmetleri segmentindeki gelirin yıldan yıla %9 artışla 136 milyon $’a yükseldiğini bildirdi.

Meslektaşım Natasha Lomas’ın bildirdiğine göre, Alman veri koruma düzenleyicilerinden oluşan bir çalışma grubu tarafından yakın zamanda yapılan bir değerlendirme, Microsoft’un bu sorunlardan hiçbirini hâlâ çözemediğini ortaya çıkardı. onunla gündeme getirdikleri uyumluluk sorunları. Çalışma grubunun güncellemesi, Almanya’daki ve Avrupa Birliği’nin başka yerlerindeki Microsoft 365 müşterilerinin Microsoft yazılımlarının kullanımını yeniden değerlendirmeleri ve/veya uyum açısından daha az zorlanan alternatifler aramaları üzerindeki baskıyı artırabilir.genel-24