Micron, şirketin endüstri lideri 30,72 TB depolama olduğunu iddia ettiği şeyi sunmak için en yeni 9400 NVMe PCIe 4.0 SSD setini duyurdu.

Şu anda mevcut olan Micron, 9400 katı hal sürücüsünün “en zorlu veri merkezi iş yüklerini yönetmek için tasarlandığını” ve yapay zeka, makine öğrenimi ve diğer yüksek performanslı bilgi işlem uygulamalarına uygun olduğunu söylüyor.

“Micron 9400 SSD, sektör lideri 30TB kapasitesi ve karma iş yüklerinde 1 milyondan fazla IOPS ile çarpıcı performansı sayesinde, her sunucuya daha büyük veri kümeleri yerleştirir ve kullanıcıların GPU’larından daha fazla yararlanmalarını sağlayan makine öğrenimi eğitimini hızlandırır.” Micron’un Başkan Yardımcısı, Alvaro Toledo.

Mikron 9400 SSD

Watt başına IOPS’nin %77’lik önemli bir iyileşme gördüğü bildirilirken, 30TB SSD, Micron’un önceki nesil NVMe SSD’lerinin kapasitesini etkili bir şekilde iki katına çıkarıyor. Bu, tamamen Micron’un 9400 SSD’leri ile donatılmış ve toplam 737 TB depolama alanı sağlayan standart, iki raf birimli, 24 sürücülü bir sunucuya yol açar.

Daha fazla oku

> Bunlar etraftaki en ucuz SSD’ler

> Micron’un yeni çipi sayesinde 200TB SSD’ler yakında gelebilir

> Micron’un şimdiye kadarki en gelişmiş SSD’si bir sonraki iş dizüstü bilgisayarınızı güçlendirmeli

Doğal olarak, bu gelişme, diğer benzer kurulumlara kıyasla veri merkezlerinde gerekli olan ayak izinde önemli bir azalma potansiyeli görecek ve verilerimizi depolamanın çevresel etkisini azaltmaya yardımcı olacaktır. Micron ayrıca şirketlerin bakım maliyetlerini azaltabileceklerini de taahhüt ediyor.

Micron 9400 NVMe SSD bugün 6,4 TB, 7,68 TB, 12,8 TB, 15,36 TB, 25,6 TB ve 30,72 TB boyutlarında mevcuttur ve U.3 soketleri ve U.2 geriye dönük uyumluluk için hazırlanmıştır.

Görünen mevcudiyetine rağmen, Micron henüz yeni sürümünün fiyatı hakkında herhangi bir ayrıntı paylaşmadı.

  • Bunlar en iyi iş istasyonları ve en iyi mobil iş istasyonlarıişletim-sistemi-1