Bir sözcü, Meta’nın bazı iş adaylarının tam zamanlı tekliflerini iptal ettiğini doğruladı.

TechCrunch’a bir Meta sözcüsü, “İşe alma ihtiyaçlarımızı yeniden değerlendirmeye devam ederken, az sayıda adaya verilen teklifleri geri çekmek gibi zor bir karar aldık” dedi. “Bu karar kolay alınmamış olsa da, 2023’e kadar işe alım sürecimizi en yüksek öncelikli işimizle uyumlu olacak şekilde yeniden düzenlerken düşünceli kalmamızı sağlıyor.”

Meta, kaç kişinin etkilendiği veya hangi departmanların teklifleri iptal ettiği hakkında yorum yapmadı.

Mühendis ve yazara göre Gergely Orosz, yaklaşık yirmi yeni mezun, Meta’nın ofisinde çalışma teklifini iptal etti. TechCrunch, yazılım mühendisliğinde sıralanmış işleri olan iptal edilmiş iki adayın LinkedIn gönderilerini görüntüledi.

Daha önce meta 2023 yaz stajı tekliflerini iptal etti Londra ofisinde. Meta, tüm şirket genelinde Kasım ayında 11.000 işçiyi (veya iş gücünün %13’ünü) işten çıkardı.

Meta, kâr getirmeyen Reality Labs bölümüne milyarlarca dolar akıtırken, şirketin mali görünümü, yatırımcılarında belirsizliğe ilham verdi. 2022’nin ikinci çeyreğinde Meta, tarihindeki ilk gelir düşüşünü bildirdi; Sonraki çeyrekte, Meta’nın geliri yıldan yıla %4 düşüşle 27,7 milyar dolara ulaştı. Bu arada, net gelir yıllık 9.194 milyar $’dan sadece 4.395 milyar $’a geriledi. Meta’nın artırılmış ve sanal gerçeklik projeleri bölümü olan Reality Labs, yalnızca üçüncü çeyrekte 3.672 milyar dolar kaybetti.

Meta’nın durumuna teknoloji endüstrisinin genel durumu yardımcı olmuyor. gibi şirketler Amazon ve Coinbase ayrıca iş tekliflerini iptal etti ve büyük ölçekli işten çıkarmalar başlattı.

genel-24