Temsilci seçilen Marjorie Taylor Greene (R-GA), 07 Ocak 2023'te Washington, DC'deki ABD Kongre Binası'nda ABD Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçi Lideri Kevin McCarthy (R-CA) ile fotoğraf çektiriyor.

Temsilci seçilen Marjorie Taylor Greene (R-GA), ABD Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçi Lideri Kevin McCarthy (R-CA) ile fotoğraf çektiriyor 07 Ocak 2023’te Washington, DC’deki ABD Kongre Binası’nda.
Fotoğraf: Anna Para Kazanan (Getty Resimleri)

Bu hikaye ilk olarak tarafından yayınlandı Grist. Yapabilirsiniz haftalık bültenine buradan abone olun.

ABD’nin California temsilcisi ve Cumhuriyetçi Meclis Konferansı’nın lideri Kevin McCarthy, on yılı aşkın bir süredir Washington’daki en güçlü Cumhuriyetçilerden biri. Ancak McCarthy, 118. Kongrenin ilk haftasını ciddi şekilde küçülmüş bir durumda geçirdi.

Cumartesi sabahı erken saatlerde, McCarthy meclis başkanı seçildi zorlu, tarihi ve aşağılayıcı 15 tur oylamanın ardından. Beş gün boyunca, bir grup Cumhuriyetçi aşırılık yanlısı onun Temsilciler Meclisi sözcülüğü teklifini engelledi. Kaliforniyalı, aşırı muhafazakar meslektaşlarının desteğini kazanmak için bir dizi olağanüstü taviz verdi. Floridalı aşırı sağcı bir Cumhuriyetçi ve McCarthy’nin en zorlu savunucularından biri olan Matt Gaetz, sonunda teslim olduğunu söyledi çünkü “İstemeyi hayal bile edebileceğim şeyler tükendi.”

Pazartesi gecesi, Meclis Cumhuriyetçileri, bazı tavizleri odanın kurallarına dahil etmek için 220’ye karşı 213 oy kullandı. 118. Kongre’nin nasıl çalışacağını belirleyen önlem, McCarthy’nin kabul ettiği diğer tavizleri sıralayan bir ek içeriyor. Ve Meclis milletvekilleri New York Times’a söyledi konuşmacının yazılı pakete yansımayan daha fazla el sıkışma anlaşmasını kabul ettiğinden endişeleniyorlardı.

bu tavizler McCarthy, konuşmacının tokmağı karşılığında yaptığı alt kamaranın çalışma şeklini yeniden şekillendirebilirdi. Diğer tavizlerin yanı sıra McCarthy, herhangi bir üyenin herhangi bir zamanda konuşmacıyı görevden almak için oylama çağrısı yapmasına izin vermeyi kabul etti; Meclis içindeki en muhafazakar blok olan Freedom Caucus üyelerine güçlü komitelerde koltuk vermek; ve milletvekillerinin meclis katında daha fazla değişiklik önermesine izin vermek. McCarthy’nin bazı tavizlerinin iklim politikası için de sonuçları olabilir.

Washington, DC merkezli düşünce kuruluşu Third Way’in iklim ve enerjiden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Josh Freed, Grist’e “Kevin McCarthy, Meclis Cumhuriyetçi gündeminin sözcülüğünü ve kontrolünü partisinin en aşırı uç fraksiyonuna devretti” dedi. . “Cumhuriyetçilerin, temiz enerji ve iklim de dahil olmak üzere her şeye yapılan gerçekten önemli hükümet yatırımlarının içini boşaltmaya çalışması için gerçek bir şans var.”

Freed, McCarthy’nin aşırı sağcı meslektaşlarıyla isteğe bağlı harcamalara sınır koymak için yaptığı anlaşmanın bir parçasından bahsediyor – Kongre ve başkan tarafından her yıl onaylanan para yıllık ödenek süreci aracılığıyla. İsteğe bağlı harcamalar, kendi yasalarıyla finanse edilmeyen tüm federal harcamaları içerir. Hakkında Devletin toplam harcamalarının yüzde 30’u birçok iklim ve çevre programı için finansman da dahil olmak üzere takdire bağlıdır. Bu finansmana getirilen yeni sınırlamalar, Enerji Bakanlığı tarafından denetlenen temiz enerji araştırmalarını etkileyebilir, İçişleri Bakanlığı’nın koruma çabalarını sınırlayabilir ve diğer projelerin yanı sıra Federal Acil Durum Yönetimi İdaresi tarafından dağıtılan felaket kurtarma çalışmalarını kısıtlayabilir.

Mevzuatın Meclis’te nasıl hareket edeceğini etkilemede çok önemli bir rol oynayan aşırı muhafazakar Freedom Caucus üyelerinin Meclis Kuralları Komitesi’ne alınması gibi anlaşmanın diğer unsurları, yasa koyucuların aldığı mevzuatı bile etkileyerek iklim politikası üzerinde dolaylı bir etkiye sahip olabilir. oy vermek için

McCarthy’nin partisinin en aşırı kanadına kapitülasyonlarından önce, Demokratlar ve Cumhuriyetçilerin bazı önemli önlemler üzerinde ortak bir zemin bulmaları ihtimali çok azdı. McCarthy’nin sahip olduğu kendi iklim gündemi kısmen ilerici Demokratların Yeşil Yeni Mutabakatının popülaritesine bir yanıt olarak birkaç yıldır bileniyor. Bu plan, bugüne kadarki diğer Cumhuriyetçi iklim politikası önerileri gibi, küresel ısınmanın temel nedenlerini ele almakta veya bilim adamlarının tavsiyeleri doğrultusunda emisyonları azaltmakta başarısız oluyor. Geçen yaz, McCarthy bir iklim stratejisi fosil yakıtların yerli üretiminin ve doğal gaz ihracatının artırılması ve büyük altyapı projelerinin izin sürecinin hızlandırılması çağrısında bulundu.

İzinleri düzene sokmak, her iki tarafın da üyelerinin yıllardır başarmak istediklerini söylediği bir şeydir. Son Kongre’de, Demokrat Senatör Joe Manchin, iki partili bir reform tasarısını ileriye taşımaya çalıştı, ancak yeterli desteği toplayamadı. Böyle bir fatura olurdu tam potansiyelin farkına varılmasına yardımcı oldu Yenilenebilir enerjiyi müşterilere ulaştırmak için iletim hatları inşa etmeyi kolaylaştırarak geçen yıl Demokratlar tarafından kabul edilen dönüm noktası niteliğindeki iklim harcaması faturası olan Enflasyon Azaltma Yasası’nın.

Reforma izin vermek, bu Kongrede yeniden ele alınan bir konu olabilirdi, ancak Freed, McCarthy’nin tavizlerinin, orta yolu aşırı sağa bırakarak bu olasılığı daha da uzaklaştırdığını söyledi. “Aksi takdirde akla gelebilecek iki partili bir çözümün olabileceği, aşırı risk altında olabilecek reformlara izin verilmesi gibi konularda yasama olasılığını ortaya koyuyor” dedi.

İklim politikasını geçirmeye gelince, temiz enerji geliştirme konusunda geçmişi olan ve Meclis’teki üçüncü dönemini yeni kazanan (ve bu yayın için yazan) Illinois’li bir Demokrat olan Temsilci Sean Casten, bunun kaçınılmaz bir sonuç olduğunu söyledi. Cumhuriyet Meclisi çoğunluğu, iklim değişikliği konusunda eylem eksikliğine eşittir. McCarthy’nin aşırı muhafazakarlara vaat ettiği şey, ona göre bu denklemi pek etkilemiyor. Meclis’in güçlü mevkilerde bulunan veya önemli komitelerde yer alan pek çok Cumhuriyetçi üyesi, fosil yakıt üreten bölgeleri temsil ediyor ve yüzbinlerce dolar al fosil yakıt şirketlerinden

McCarthy’nin kendisi Bakersfield, California’dan geliyor. Petrol o kadar batmış bir şehir ki McCarthy’nin gençken oynadığı lise futbol takımına “Deliciler” deniyor. 2022 kampanyası sırasında petrol ve gaz çıkarlarından, Meclis’in diğer tüm üyelerinden daha fazla para aldı – 500.000 dolardan fazla.

Casten, “Fosil yakıtlara olan talebi azaltacak veya fosil yakıtların fiyatını düşürecek her şeye anlaşılır bir şekilde düşmanlar” dedi. “İklim konusunda ilerleme, Cumhuriyetçilerin çoğunlukta olmasıyla gerçekleşmeyecek.”genel-7