Kamera arkası görüntülerinizi Instagram’daki diğer herkesin öne çıkan videolarıyla karşılaştırmaktan bıktınız mı? (Steven Furtick’ten alıntı yapmak için.) Sosyal ağın kendine has çekicilikleri var ama çoğu kişi için, diğer herkesin “mükemmel” hayatlarına ait kıskançlık uyandıran fotoğraf ve videolarla dolu bir yer olabilir. Dikkatli olmazsanız, her türlü güvensizliği tetikleyebilir – hatta bazen zihinsel sağlığınızın zararına bile.

Bu nedenle, günlük olarak tükettiğiniz Instagram içeriğinin türüne dikkat etmeniz önemlidir. Etkileyenlerin hesaplarını takip etmeyi bırakmak kolay olsa da, bazı duyguları incitmeden bir arkadaşınızı veya aile üyenizi takip etmeyi tamamen bırakamaz veya tamamen engelleyemezsiniz. İşte burada Instagram’ın “sessizi kapat” özelliği işe yarar: insanların gönderilerini ve/veya hikayelerini onların haberi olmadan sessize almanıza olanak tanır. Sonuç olarak, arkadaşınızın görünüşte yüzlerce tatil fotoğrafını ve hikayesini beslemenizde görmek zorunda kalmayacaksınız. Bu, ilişkilerinizi sürdürecek küçük hoş bir numara. ve akıl sağlığı bozulmamış ve nispeten basit bir süreçte size burada rehberlik edeceğiz.

Yapabilecekleriniz, masaüstü bilgisayar mı yoksa akıllı telefon mu kullandığınıza bağlıdır. Örneğin, masaüstünüzde veya cep telefonunuzda bir kişinin profil sayfasından ve mobil cihazınızdaki beslemelerinden birinin sesini kapatabilirsiniz; ayrıca telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan mesajlarını, aramalarını ve / veya sohbet etkinliği bildirimlerini kapatabilirsiniz. İşte nasıl.

Not: Çalışanlarımızdan en az birinin bu özelliğe erişimi yoktu, bu nedenle bu özelliğin sizin için mevcut olmayabileceğini unutmayın. Söyleniyor ki:

Telefonunuzda, beslemenizin kendisinden de kişileri sessize alabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Bir kişinin hikayelerini veya gönderilerini kapatmak yardımcı olabilir, peki ya mesajlar? Biri gelen kutunuza istenmeyen DM’ler gönderiyorsa (ve siz bu kişiyi engelleyemez veya takibi bırakamazsanız), aşağıdaki adımları izleyerek hem masaüstünde hem de mobilde bu kişinin sesini kapatabilirsiniz:

genel-2