Birkaç hafta önce, konsollarını dikey konumda tutan PS5 sahiplerinin cihaza zarar verme riskiyle karşı karşıya olduğuna dair raporlar dolaşmaya başladı. Hırdavat tamircisi sahibinin iddiası 68Mantık (Wololo aracılığıylao zamandan beri makalesini güncelledi) APU’yu soğutmak için kullanılan sıvı metali suçlu olarak tanımladı, çünkü dükkan, maddenin kabından döküldüğü ve PS5 anakartının etrafına yayılmaya başladığı vakalarla karşılaştı.

Twitter’da Wololo’dan yapılan bir güncellemede site, bu sorunun ortaya çıkabileceğini ancak bunun kutudan yeni çıkmış ve açılmamış PS5 konsollarında olacağına dair “kanıt olmadığını” ekledi. PS5’iniz satın aldığınızdan beri normal çalışıyorsa ve kabuğu bir düzeltme için kırılmadıysa, bunu yapacak alanınız varsa dikey konumda bırakmanın hiçbir tehlikesi yoktur. Son zamanlarda tamir ettirdiyseniz, onu nasıl konumlandıracağınız konusunda biraz dikkatli olmak isteyebilirsiniz.

2020’de PlayStation mühendisi Yasuhiro Ootori, hassas noktalara ulaşmak için Torx T8 gibi uzman bir tornavidaya nasıl ihtiyaç duyacağınızı gösterdiğinden, bir PS5’i açmak da sıradan hazır araçlarla yapılabilecek bir şey değildir. iç kısımlar. Diğer PlayStation haberlerinde ise Sony, CES 2023’te PlayStation 5 sıkıntısının fiilen bittiğini açıkladı.

PlayStation patronu Jim Ryan’a göre, oyuncular yerel perakendecilerinde bir konsol bulmak için “çok daha kolay bir zaman” geçirmeli. Aralık 2022, PS5’in tüm zamanların en büyük satış ayıydı ve etkinlikte PS5 için özelleştirilebilir bir erişilebilirlik denetleyicisi olan Project Leonardo da duyurulmuştu.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.

oyun-1