Google, cihazlarında 5G ağ bağlantısını etkinleştirmek için Hindistan’daki son akıllı telefon üreticilerinden biridir. Şirketin Aralık ayında 5G yeteneklerini etkinleştirmek için bir güncelleme yayınlaması bekleniyordu, ancak ertelendi. Google Pixel 6 ve Google Pixel 7 cihazlarında Android 13 QPR2 Beta 2 güncellemesini kuran kullanıcıların, Jio ve Airtel 5G ağlarına bağlanabilecekleri bildiriliyor. Bunun bir beta güncellemesi olduğunu belirtmekte fayda var ve şirketin önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılara kararlı bir sürüm yayınlaması bekleniyor.

göre bir raporlamak Akıllı telefonlarına en son Android 13 QPR2 Beta 2 güncellemesini yükleyen TelecomTalk, Pixel 6a, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro sahipleri, Hindistan’daki Jio ve Airtel 5G ağlarına bağlanabiliyor. Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’nun da Pixel 6a’da aynı yonga setinden güç aldığını belirtmekte fayda var.

Pixel 6a, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’ya en son beta güncellemesini yüklemek, kullanıcıların 5G ağını test etmelerini sağlar. Ancak cihaz birincil akıllı telefon olarak kullanılıyorsa beta güncellemesi cihazın genel işlevselliğini etkileyebilir. Hindistan’daki Pixel akıllı telefon kullanıcıları ile birlikte 5G hizmeti sunan telekom operatörleri için de önemli bir gelişme. Müşterilerinin 5G telefonları varsa, telekom şirketleri 5G kullanabilmelerini isterdi.

Google onaylanmış GSMArena’ya yaptığı açıklamada, firmanın akıllı telefonlarının yaklaşan bir güncelleme ile Hindistan’da 5G ağlarını destekleyeceği belirtildi. Google, 5G’yi etkinleştiren bir OTA güncellemesinin 2023’ün ilk çeyreğinde geleceğine dair güvence verdi. Şirket, yaptığı açıklamada, yerel düzenlemelere ve standartlara bağlı kalarak yeni nesil bağlantı sağlamak için Hintli operatörlerle yakın işbirliği içinde olduklarını ekledi.

Ayrıca daha önce Google’ın 2023’ün ilk çeyreğinde Hindistan’daki uygun Google Pixel akıllı telefonlara 5G desteği sunacağı bildirilmişti. Google’ın o sırada bildirildiğine göre, 2023’ün 1. çeyreğinde Pixel 7, Pixel 7 Pro ve Pixel 6a için çıkacak.

Pixel 7 ve Pixel 7 Pro, Tensor G2 SoC tarafından desteklenirken Pixel 6 serisi, birinci nesil Tensor SoC tarafından desteklenmektedir. En son beta yazılım güncellemesi sayesinde, kullanıcılar artık daha yüksek indirme ve yükleme hızlarına sahip düşük gecikmeli bir 5G ağının keyfini çıkarabilir. Hindistan’da, 19 5G bandını destekleyen Google Pixel 6a, şirketin en uygun fiyatlı 5G akıllı telefonu. Hem Pixel 7 hem de Pixel 7 Pro, 22 5G bandını destekler ve her üç telefon da iyi bir iç ve dış mekan 5G kapsama alanı için gereken 5G bantlarının tümüne sahiptir. Ne yazık ki Hindistan’daki Google Pixel akıllı telefonların hiçbiri çok yüksek yükleme ve indirme hızlarını destekleyen mmWave 5G bantlarını desteklemiyor.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

CES 2023 merkezimizde Gadgets 360 ile ilgili Tüketici Elektroniği Şovundan en son haberleri alın.



genel-8