Göre iddianame 4 Ocak 2023’te yayınlanan Aurélien Michel’in sahip olduğundan şüpheleniliyor büyük bir aldatmaca çalıştı NFT’lere (şu anda ünlü olan misli olmayan tokenler). 24 yaşındaki Fransız, yaklaşık 3 milyon euro değerindeki dolandırıcılıktan yargılanacağı New York’ta tutuklandı.

24 yaşındaki bir Fransız, Amerikan adaleti tarafından tutuklandı

Sadece birkaç gün önce, Dünya Futbol Kupası finali vesilesiyle Lusail stadyumunun tribünlerinde Aurélien Michel, Amerikan makamları tarafından dolandırıcılıktan tutuklanacağını kesinlikle hayal etmemişti. 4 Ocak 2023’te New York’ta, Fransız polis tarafından tutuklandı. Amerikalı yetkililer, 24 yaşındaki adamın, toplam ganimetinin yaklaşık 3 milyon avro olduğu tahmin edilen büyük bir NFT dolandırıcılığının başında olduğuna inanıyor.

aynı kategoride

Kuantum bilişim çölü geçmek üzere mi?

New York Bölgesi’nden Amerikalı bir yargıç olan James R. Cho ve Birleşik Devletler İç Güvenlik Bakanlığı’na (İç Güvenlik Soruşturmaları) bağlı özel ajan Kayla Blades tarafından ortak imzalanan iddianameye göre, Aurélien Michel “ Mutant Ape Planet projesinin ana yöneticisi “. Şirketi ile eski En Avant de Guingamp futbolcusu Claude Michel’in oğlu, bir dizi sanal görüntüyü çalmakla suçlanıyor bilinen maymunlar: ” Mutant Ape Yat Kulübü “.

Bu aldatmacanın bir parçası olarak Breton, müşterilerine sulu avantajlar ve olağanüstü ödüller vaat etti. Göre Dünyaonlara da güvence verdi ” devasa bir çevrimiçi pazarlama kampanyası sayesinde sanal görüntülerinin değerinin patlayacağını “. Gerçekte, tamamen yanlıştı. Müfettişler iddianamede şunları belirtiyor: projenin yaratıcılarının kripto para birimlerinde birkaç milyon dolar topladıktan sonra dükkanı kapattığını “. Birkaç dakika içinde Discord kanalı ve web sitesi kapatıldı.

Önünde bir gelecek olan genç bir Fransız için talihsiz bir kader. Fransız, kripto para birimlerine girmeden önce tıpkı babası gibi futbol oynamaya başlamıştı. 2010’larda Brittany’de farklı takımlarda bile oynadı. 2017’de kariyeri değişti. Bu tarihte, istediğini açıkladı. iş projeleri başlatmak “. Birkaç yıl içinde birkaç şirket kurdu ve bir servet kazandı. Avukatına göre, genç Fransız “ kefaletle şartlı tahliye için başvurdu “.genel-16