serbest bıraktıktan sonra Birçok eğlence platformunda Apple TV+ uygulaması ve geçen yıl Xfinity Stream uygulamasını Apple TV cihazlarına getiren Comcast ilan edildi uygulamanın sonunda AirPlay desteği içerdiğini. Apple’ın, kullanıcıların cihazlar arasında medya akışı yapmasına izin veren tescilli protokolü, Comcast’in Xfinity Stream uygulamasıyla tamamen uyumludur. Bugünden itibaren, Xfinity müşterileri, Xfinity Stream uygulamasından canlı haberler ve spor, isteğe bağlı filmler ve gösterir ve ayrıca DVR kayıtlarını doğrudan Apple TV 4K.

Tabii ki, bir Comcast müşterisiyseniz ve AirPlay’i destekleyen başka bir cihaza sahipseniz, uygulamadan da programlama yayınlayabilir ve paylaşabilirsiniz. Bu, Xfinity Stream uygulamasının Haziran ayında Apple TV cihazlarına ilk kez sunulmasından sonra dışarıda bırakılan bir şeydi ve altı aydan uzun bir süre sonra bir hata düzeltildi.

Xfinity TV müşterilerimize daha fazla seçenek ve esneklik sağlama taahhüdümüzü sürdürüyoruz. Xfinity Stream uygulamasına AirPlay işlevselliğini ekleyerek onlara ev içinde ve dışında programlarının keyfini çıkarmanın yeni yollarını sunuyoruz.

Öte yandan Comcast, 2023’e Xfinity müşterilerine en popüler akış hizmetlerinden ve premium ağlardan bazılarından her hafta yeni bir ücretsiz içerik seçimine erişim sağlamayı vaat eden ilginç bir teklif olan “Bu Hafta Ücretsiz” ile başladı.

Anlaşma herhangi bir şart olmaksızın geliyor ve Ocak ayından itibaren 2023’ün tamamı boyunca geçerli olacak. Comcast ilan edildi Bu Hafta Ücretsiz, Xfinity müşterileri için X1 ve Flex’te mevcut olacak. Ek olarak, Xfinity Stream uygulamasında ve Xumo’nun XClass TV’sinde Bu Hafta Ücretsiz programlardan bir seçki mevcut olacak.

Bu Hafta Ücretsiz aracılığıyla içeriğe erişmek için sesli kumandanıza “Bu Hafta Ücretsiz” diyebilirsiniz. Yalnızca şu anda mevcut olan içeriğe erişmekle kalmayıp, önümüzdeki haftalarda hangi içeriğin kilidinin açılacağını da kontrol edebilirsiniz.telefon-1