Apple giderek daha fazla Çin’den uzaklaşmak ve üretim tesislerini ülkeden uzaklaştırıp Hindistan’a taşımaya çalışıyor. Apple, Çin’deki cihazlarının çoğu için üretim kılavuzlarını ve SOP’leri geliştirmesine rağmen, iPhone 15 için SOP’leri ve üretim kılavuzlarını hem Hindistan’da hem de Çin’de geliştirecek. Cupertino merkezli teknoloji devi, iPhone 15 serisinin Çin’de geliştirileceği kadar Hindistan’da da geliştirilmesini istiyor.

Normalde Apple, cihazlarını Çin’de üretmeye başladıktan 6-9 ay sonra Hindistan’da üretmeye başlar. İki ülke arasındaki farkı azaltmak isteyen Apple, iPhone 15 serisini Hindistan ve Çin’de eş zamanlı olarak üretmeye başlayabilir. İmaj Kredisi: Pexels

Bu amaçla Foxconn, iPhone 15’in üretim sürecinin ilk test aşamasına başladı. Bu aşamanın resmi adı Yeni Üretim Tanıtımı veya NPI’dır. Apple, Çin’de iPhone 15 serisi için Yeni Ürün Tanıtım sürecini başlattı. NPI sürecinin ana hedefi, tasarım tamamlandıktan sonra Apple’ın bu yılın ilk çeyreğinde üretim sürecinin nasıl ilerleyeceğini anlayabilmesi. Apple, Çin ile işi bittiğinde aynı tatbikatı Hindistan’da da yapmayı planlıyor.

Bu, temelde Apple’ın iPhone 15’in üretim yeteneklerini hem Hindistan’da hem de Çin’de neredeyse aynı anda test edeceği anlamına geliyor. Normalde, Apple’ın Hindistan fabrikaları Çin’den en az 6-9 ay sonra bir cihaz, örneğin bir iPhone üretmeye başlıyor. fabrikalar onu üretmeye başlar. iPhone 15 için ise bu farkın önemli ölçüde kapanması bekleniyor.

Hindistan, Çin dışına açılmak isteyen Apple’ın genişleme stratejisinin önemli bir bileşeni olmuştur. Kaynağa göre Apple, Çin ve Hindistan üretim planları arasındaki saat farkını azaltmak istiyor. Şu anda iPhone, Hindistan’dan altı ila dokuz ay önce üretiliyor. Bu yıl boşluk Apple işbirliği yapmaya başladıkça küçülmesi bekleniyor malzemeleri tedarik etmek için bölgesel paydaşlarla.

Her şey Apple’ın planladığı gibi giderse, Apple üretiminin en az yüzde 5’ini başka bir yere taşımayı planlıyor. Hindistan’a iPhone bileşenleri.

Apple’ın Hindistan tesislerinin iPhone 15 serisini piyasaya sürmeye iPhone 14 serisine kıyasla çok daha yakın bir zamanda üretmeye başlaması çok yüksek bir ihtimal.genel-5