Elma bugün Apple Haritalar, Mesajlar, Cüzdan, Siri ve diğer uygulamalardaki konum yer kartlarının kontrolünü ele geçirmelerine olanak tanıyan işletmeler için yeni bir aracı duyurdu. Apple Business Connect olarak adlandırılan araç, işletmelere kartta görünen önemli bilgileri özelleştirme olanağı sağlayacak. Bu kartlar milyarlarca tüketici tarafından görüntüleniyor ve bu işletmelerin müşteri çekmesine yardımcı oluyor.
İşletmeler, kartlarına yeni ve güncel fotoğraflar ve logolar ekleyebilecek ve hatta iPhone kullanıcılarının doğrudan karttan yemek siparişi vermelerine veya rezervasyon yapmalarına olanak tanıyacak. “Vitrinler” adlı yeni bir özellik, müşterilere ürün indirimleri, sezonluk fiyatlandırma ve daha fazlası dahil olmak üzere özel fırsatlar ve teşvikler gösterecek. ABD’li işletmeler bugünden itibaren kartlarının Vitrinler bölümünde değişiklik yapabilirken, önümüzdeki aylarda bu özellik dünya genelindeki işletmelerin kullanımına sunulacaktır.

İşletmeler, Haritalar yer kartından müşterilerin gerçekleştirmesi gereken işlemleri de vurgulayabilir. Apple, Instacart’tan yiyecek siparişi vermek, Booking.com’dan otel odası rezervasyonu yapmak ve OpenTable aracılığıyla belirli bir restoranda yemek için zaman ayırmak gibi örnekler veriyor.

Apple’ın Servislerden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Eddy Cue, Apple Business Connect hakkında şunları söylüyor: “Dünyanın dört bir yanındaki Apple kullanıcılarına yemek yenecek yerler, alışveriş yapılacak, seyahat edilecek yerler ve daha fazlası hakkında en doğru bilgileri sağlamak için Business Connect’i oluşturduk. işletme sahibi, müşterilerle daha doğrudan bağlantı kurmak ve her gün milyarlarca insanın ürün ve hizmetlerini görme ve bunlarla etkileşim kurma biçimi üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak için ihtiyaç duydukları araçlara sahip.”

Bu, tüketiciler ve işletmeler için bir kazan-kazan gibi görünüyor. Şirketler, mevcut Apple Kimliklerini kullanabilir veya şu şekilde yeni bir kimlik oluşturabilir: bu linke tıklayarak bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardan. Bir işletme oturum açmak için kimliğini kullandığında, Apple bunu doğrulayacaktır; bu olduğunda, şirket konum kartının kontrolünü ele geçirebilir ve onu kendi isteğine göre özelleştirebilir. Birden çok konuma sahip işletmeler bile, kullanıcıya en yakın konumun Apple Haritalar’da görünmesini ayarlayabilir.
Apple, iOS’ta Google Haritalar ile rekabetini sürdürürken, çok yakında Apple Haritalar web sitesinde bazı değişiklikler olduğunu fark edeceksiniz. İşletmeler, tüketicilere özel fırsatları tanıtabilecek ve aynı zamanda onlara tek bir dokunuşla belirli eylemleri gerçekleştirme olanağı sunabilecek.telefon-1