Yaklaşan AMD Ryzen 7000X3D oyun CPU serisinin artık bir çıkış tarihi var ve romantik bir şekilde Sevgililer Günü için tam zamanında gelecek. Zen 4’e yeni gelenler, 3D V-Cache ve mevcut 7000X yongalarından daha düşük bir TDP ile PC tutkunlarını etkilemeyi hedefliyor, ancak yine de resmi bir fiyat bekliyoruz.

Bu Sevgililer Günü’nde PC’nizle randevunuz varsa, AMD’nin en iyi oyun CPU yarışmacısı işleri renklendirmeye yardımcı olabilir. Bununla birlikte, Intel’in 6GHz alternatifini gösterişini zaten izlediyseniz, bunun yerine mavi takımın bir sonraki işlemcisini bekliyor olabilirsiniz. Bu, i9-13000KS’nin yakında herhangi bir zamanda ortaya çıkması durumunda, çünkü mavi takım sürüm planları hakkında sessiz kalıyor.

Ticari tatillerin dışında kalmanız durumunda, Sevgililer Günü 14 Şubat’ta gerçekleşir ve AMD’nin Ryzen 7000X3D’sine yapılan bir güncelleme, çiplerinin de o tarihte ineceğini gösterir. Başlangıçta tarafından fark edildi Hız aşırtma3Dyayın tarihi bilgisi o zamandan beri kırmızı ekibin sayfasından kayboldu, ancak internette zaman yolculuğunun gücü kullanılarak hala görülebilir.

AMD, yeni lideri Ryzen 9 7950X3D’nin Rainbow Six: Siege gibi espor oyunlarında %29’a varan daha iyi performansla Core i9-13900K’yı geride bıraktığını iddia ediyor. Oyun PC’si savaş alanına geldiğinde bu iddiaları kendimiz test etmek zorunda kalacağız, bu da i9-13000KS’yi i9-13000KS ile karşılaştırmamıza yardımcı olacak.

Doğal olarak fiyat, X3D’nin başarısına etki edecek ve AMD, yeni çıkan Ryzen 7000 serisi ile şimdiden bir bütçe şampiyonu olduğunu kanıtlıyor. 7950X3D daha ucuz bir MSRP ile savaşa girerse, Intel’in yeni nesil Meteor Lake yongalarına güvenmesine neden olabilir ve CPU tacı için hiç bitmeyen mücadeleyi sürdürebilir.oyun-2