Ubisoft’un yaklaşmakta olan Avatar oyununun olanaklarını gösteren yeni bir açık dünya Avatar Unreal Engine 5 konsept videosu yayınlandı.

The Division serisinin arkasındaki stüdyo Ubisoft Massive, şu anda aktif olarak Avatar: Frontiers of Pandora üzerinde çalışıyor ve henüz açık dünya aksiyon-macerasının gerçek oynanışını görmemiş olsak da, özellikle Avatar hayranları arasında beklentiler oldukça yüksek. Hiçbir şekilde resmi bir video olmasa da YouTuber ve sanatçı ‘TeaserPlay’, Epic’in yeni oyun motorunda Lumen, Nanite ve ışın izleme dahil olmak üzere en son Unreal Engine özelliklerini kullanan bir açık dünya Avatarı yayınladı.

Frontiers of Pandora için neyin mümkün olduğuna dair bir gösterge sağlayabilecek oldukça ilginç bir hayran konsepti videosu. Elbette, Frontiers of Pandora’nın Unreal Engine 5 kullanmayacağı unutulmamalıdır – bunun yerine oyun, Ubisoft’un tescilli Snowdrop motoru kullanılarak geliştirilmektedir.

Massive Entertainment Teknik Direktörü Nikolay Stefanov daha önce yaptığı açıklamada, “Snowdrop’un esnekliği, Pandora dünyasını gerçekleştirmek için verimli araçlar ve teknolojiler yaratmamıza izin verdiği için Avatar: Frontiers of Pandora’nın geliştirilmesi için çok önemlidir” dedi.

“Motor modüler bir şekilde yapıldığından, tüm sistemleri değiştirmek ve iyileştirmek kolaydır. Bu yekpare olmayan tasarım, animasyon, ses, motor ve grafiklerin kalite ve performansının sınırlarını zorlamamıza olanak tanıyor.”

Avatar Unreal Engine 5 fan konsept videosunu aşağıdan kontrol edebilir ve kendiniz karar verebilirsiniz:

2017’de duyurulan oyun, Ubisoft’un 2021 E3 basın toplantısında resmi olarak tanıtıldı. Oyun ilk olarak geçen yıl piyasaya sürülecekti ancak daha sonra FY23’e ertelendi. Bu, başlığın en geç 31 Mart 2024’te yayınlanacağı anlamına gelir.

Avatar: Frontiers of Pandora PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X|S için çıkacak.

Bu yeni, bağımsız hikayede bir Na’vi olarak oynayın ve Pandora’nın daha önce hiç görülmemiş bir parçası olan Batı Sınırı boyunca bir yolculuğa başlayın. Eşsiz yaratıkların ve yeni karakterlerin yaşadığı canlı ve reaktif bir dünyayı keşfedin ve onu tehdit eden zorlu RDA güçlerini geri püskürtün.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17