Ryl Şirketifonksiyonel bir içmeye hazır çay serisi yapan sağlıklı bir içecek şirketi, 6,7 milyon $’lık bir fon topladı ve Kuzeydoğu ABD’deki Wegmans’taki perakendecilere ve belirli Whole Foods Market ve Wakefern mağazalarına açılıyor.

Ortalama içeceğinizden daha sağlıklı faydalar sunan fonksiyonel içecekler şu sıralar çok revaçta, özellikle de Poppi ve Olipop gibi şirketlerin risk sermayesini ele geçirmesiyle soda alanında. bu küresel fonksiyonel içecek kategorisi 2025 yılına kadar 173 milyar dolar değerinde olması bekleniyor.

Bai içecek şirketinde eski veri bilimcisi ve bitki bazlı protein şirketi OWYN’nin baş strateji sorumlusu olan Blodin Ukrella, 2022’de kendi başına yola çıktı ve fonksiyonel çay polifenolleri içeren ve aroma veren bir çay yaratmak için dokuz aylık bir geliştirme sürecine girişti. şeker veya yapay maddeler olmadan.

Ukrella, TechCrunch’a e-posta yoluyla verdiği demeçte, on dokuz yinelemeden sonra, şirketin tescilli teknolojisinin her kutuda 200 miligram çay polifenolleri sağlayan ve keşiş meyvesi ve stevia yaprağı özü ile tatlandırılan bir formül oluşturduğunu söyledi.

Hedefin, “katkısal devrim, yani yaptığınız her şeye bir şeyler katmak” dediği şeye öncülük etmek olduğunu söyledi.

Ukrella, “Modern, sağlık bilincine sahip tüketiciye bu çay setinde içmek için sizin için daha iyi bir alternatif sunan, daha yüksek kullanımlı içecek durumlarına sağlıklı yaşam odaklı öneriler ekliyoruz” diye ekledi. “Geçmişin farklı etiketlere sahip benzer buzlu çayları gibi hissettiren, piyasada yeni ortaya çıkan bir dizi çay markasına kıyasla haklı olarak rekabetçiyiz ve bu eski tüketicinin ötesinde hanehalkı penetrasyonu oluşturmayı amaçlıyoruz.”

Bugün, Ryl serisini dört farklı tatla piyasaya sürüyor: Orijinal Yeşil Çay, Şeftali Siyah Çay, Ahududu Siyah Çay ve Limonlu Siyah Çay.

Ukrella, stratejik yatırımcıları açıklamadı ancak sermayenin esas olarak ürün geliştirmeye harcanacağını söyledi.

Kendi sektörlerinde olağanüstü düşünce liderleri ve devler olan stratejik yatırımcılardan sermaye topladığımız için son derece şanslıyız” diye ekledi. “Şu anda odak noktamız, sağlıklı nakit akışı ve marjları olan bir işletmeyi büyütmek, perakende ve dağıtım ortaklarımıza ve en önemlisi tüketicilerimize yeniden yatırım yapmak.”

Sırada, Ryl Mart ayına kadar ülke çapındaki Sprouts Farmers Market’teki mağaza raflarında olmayı planlıyor.genel-24