CES 2023’te pek çok ilginç konsept gösterildi. Bunlardan biri, kesinlikle bazı durumlarda bir VR kaskının yerini alabilen Brelyon Fusion monitördü. Bu monitör, görünümü ve devasa boyutuyla dikkat çekiyor.Yenilik, 8K çözünürlüğe ve 110 inç diyagonal bir OLED panel ile donatılmıştır. Frekans hakkında veri yoktur, ancak açıkça 60 Hz’nin üzerindedir. Ayrıca monitör, kendinizi oyun sürecine tamamen kaptırabilmeniz için ortam gürültüsünü bastıran bir sistemle donatılmıştır. Dahili hoparlörler de vardır.

Ve RTX 4090 pek yeterli değil: CES 2023'te oyunlara tamamen dalmak için devasa bir monitör gösterildi.

Yenilik henüz pazara girmedi – piyasaya sürülmesi yalnızca 2026’da bekleniyor, ticari versiyonun maliyeti hala bilinmiyor. Monitör, Massachusetts Institute of Technology’den uzmanlar tarafından geliştirildi. Böyle bir monitörün maliyeti henüz belirlenmedi ancak yüksek olacağı kesin.

Ayrıca oyunların böyle bir çözünürlükte ve kabul edilebilir bir yenileme hızında yüksek kalitede çalışmasını sağlamak için video kartının ne kadar güçlü olması gerektiği bildirilmiyor. Ancak ışın izleme olmadan 8K’da 60 FPS’ye kadar sunabildiği için RTX 4090 bile yeterli görünmüyor.genel-22