Görünüşe göre Steam Destesi o kadar çok yönlü ki uçabiliyor, çünkü bir klip onun bir paramotor meraklısıyla bulutların arasında asılı kaldığını gösteriyor. Saçma bir fikir gibi görünebilir ve tam olarak pratik değildir, ancak en azından Valve’ın elde taşınan fuarların nasıl büyük zirvelere ulaştığına dair kendi iddialarını test etmenin bir yolu.

Steam Deck’i her yere götürebileceğiniz fikri, hareket halindeyken etkili bir şekilde bir oyun PC’si oynayarak çekiciliğinin bir parçasını oluşturuyor. Ancak bu taşınabilirlik genellikle dikey terimler yerine yatay terimlerle düşünülür. Valve, ufukta daha da tuhaf çok yönlülük olup olmayacağını kim bilebilir bir Steam Deck 2 için planlar yaparken.

Açık reddit, kullanıcı Bythion, Steam Deck’lerini elinde tutmayı başarırken oraya buraya paramotor yaptığı çok yüksek bir fotoğraf paylaşıyor. Bu yolculuk sırasında, bulutların arasında süzülürken anı yakalamak için cihazı çalıştırıyorlar ve yavaşça Dünya’ya düşerken sistemi ellerinden geldiğince sıkı tutuyorlar.

Görüntü kaynağı: Reddit/Bythion

Konuyla ilgili yorumlara göre, Bythion 2.500 fit yüksekliğe ulaştı ve soğuk nedeniyle kalın eldivenler bir zorunluluktu. Bu, Valve güç merkezini tutmanın biraz daha zor olduğu anlamına geliyordu, bu yüzden oradayken herhangi bir oyun oynamaları pek olası değil. İlkbaharda havalar ısınınca bir deneme daha yapacaklarını söylediler.

Merak edenler için resmi Steam Destesi yardım sayfası cihazın maksimum 3.500m, yani yaklaşık 11.400ft yükseklikte kullanılabileceğini söylüyor. Bythion’un havadaki istismarlarının yaklaşık 762 m’ye dönüştüğü göz önüne alındığında, Güverteleri önerilen yükseklik eşiğinin çok altındaydı. Bu noktanın ötesinde ne olduğu tartışmaya açıktır.

Elbette, taşınabilir oyun bilgisayarını bu kadar yüksekte kullanmak için çok az neden var. Aslında, uçakların on binlerce metrede uçtuğu göz önüne alındığında, Valve muhtemelen yardım sayfasında söylenenlerin dışına çıkarak uluslararası seyahatlerde Deck’i kullanmanızı istemiyor. Etraftaki en iyi Steam Deck yuvası ve rahat bir kanepe gibi şeylerle, belki de yerde oyun oynamaya devam etmek en iyisidiroyun-2