SAMSUNG bu hafta onaylandı bir sonraki Galaxy A serisi telefonu 18 Ocak’ta Hindistan’da tanıtılacak. Güney Koreli dev, telefonun adını açıklamadan, temel olarak cihazı tahmin etmemizi sağlayan bir dizi özelliği kamuoyuna açıkladı.

hakkında konuşuyorduk birkaç aydır belirli Galaxy A serisi telefonlar ve şimdi Samsung’un 18 Ocak’ta tanıtacağı telefonlardan birinin Galaxy A54 olduğunu bildirmekten eminiz. Samsung tarafından etkinliğin sayfasında onaylanan özelliklerin çoğu, telefonun görselleriyle birlikte aylar önce sızdırılmıştı.

Dahası, Evan Blassİki telefonun fotoğrafları yayınlandı Samsung’un önümüzdeki hafta tanıtması muhtemel: Galaxy A54 5G (solda) ve Galaxy A34 5G (sağda). Samsung’a göre Galaxy A54, Hindistan’da Harika Siyah, Harika Mavi, Harika Krom, Harika Burgundy ve Harika Yeşil dahil olmak üzere birden fazla renkte satışa sunulacak.

Teknik özelliklerin geri kalanına gelince, Galaxy A54 5G’nin 120Hz yenileme hızına sahip 6,6 inçlik büyük bir Full HD AMOLED ekrana sahip olduğunu biliyoruz. Samsung’un iddialarına göre 5.000+ mAh pilin yaklaşık iki gün dayanması gerekiyor. Daha uzun süre dayanması için pili AI ile yönetebileceksiniz, ancak bazı tavizler vermeniz gerekecek.

Gizemli kalan bir şey, telefonun içindeki yonga setidir. Samsung, Galaxy A54 5G’nin “süper hızlı” paketleyeceğinden bahsetse de 5G işlemci ”hangisi olduğunu söylemiyor. Bunun dışında telefonun 50 megapiksel ana sensörlü üçlü kamera kurulumunun yanı sıra 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolamaya sahip olacağını da biliyoruz.

Aslında, bellek miktarına bağlı olarak Galaxy A54 5G’nin birden fazla sürümünün bulunacağına inanıyoruz. Samsung, kesinlikle 8GB RAM modelini piyasaya süreceğinden bile bahsediyor. Ayrıca Galaxy A54’ün kamerası, kullanıcıların hareket halindeyken bulanık olmayan videolar çekmesini sağlayan “Sarsıntısız Kamera” özelliğinden yararlanacak.

Bu rakamların ne kadar doğru olduğundan emin değiliz ancak Galaxy A54’ün boyutlarının 158.3 x 76.7 x 8.2 mm olduğu söyleniyor ki bu da önceki modelden biraz daha büyük olacağı anlamına geliyor.

Oldukça hayal kırıklığı yaratan bir Galaxy A33 5G devamı

18 Ocak’ta Hindistan’da tanıtılmasını beklediğimiz diğer telefona gelecek olursak Galaxy A34 5G biraz hayal kırıklığı yaratıyor. Son raporlar, selefi Galaxy A33 5G ile karşılaştırıldığında çok az değişiklik olduğunu iddia ediyor.

Söylentilere göre Galaxy A34 5G, Galaxy A33’ün 6.4 inç ekranının aksine 90 Hz yenileme hızına sahip biraz daha büyük 6.5 inç tam HD+ AMOLED ekrana sahip olacak. Ayrıca, Galaxy A33 5G gibi dörtlü bir kamera yerine, devam filminde üçlü bir kamera (48MP+8MP+5MP) ve ikinci bir 13 megapiksel selfie kamerası bulunuyor.

Diğer söylenti özellikleri arasında Exynos 1280 işlemci, devasa 5.000 mAh pil, ekran içi parmak izi sensörü, 6/8 GB RAM ve 128/256 GB depolama yer alıyor. Her iki telefon da OneUI 5 ile Android 13 ile birlikte gönderilecek ve başlangıçta yalnızca Hindistan’da satışa sunulacak.

Ne yazık ki, fiyatlar hakkında henüz bir bilgi yok, ancak bunlar, önceki modellerle yaklaşık olarak aynı maliyete sahip olacak. Bununla birlikte, beklediğimiz Galaxy A54 5G, Hindistan’da yaklaşık 33.000 ₹ (400 $) karşılığında satışa sunulacakken, Galaxy A34 5G muhtemelen 25.000 ₹ (300 $) tutarında olacaktır.

Bunlar bu ay Hindistan’da piyasaya sürülecek olsa da, daha sonraki bir tarihte küreselleşmelerini bekliyoruz. Tabii ki, fiyatlar diğer bölgelerde farklı olabilir ve hatta spesifikasyonlar pazardan pazara değişebilir. Ayrıntıların geri kalanını 18 Ocak’ta öğreneceğiz, bu nedenle bu iki Samsung Galaxy A serisi telefon hakkında daha fazla bilgi için etrafta dolaşın.

telefon-1