Samsung’un Galaxy S23 serisini piyasaya sürmeye hazırlandığı bildiriliyor. Güney Koreli teknoloji devinin bu amaçla 1 Şubat’ta bir Galaxy Unpacked etkinliğine ev sahipliği yapması bekleniyor. Güvenilir bir bilgi kaynağı, Samsung’un bu etkinlikte Galaxy cihazları için yeni özel çiplerini de açıklayabileceğini öne sürdü. Geçmiş söylentiler, Galaxy S23 serisinin dünya çapında bir Qualcomm Snapdragon yonga seti tarafından desteklenebileceğini belirtti. Şirketin geçmişte Exynos destekli Galaxy S22 serisi modellerinin performansı için bazı eleştirilerle karşılaştığı bildiriliyor.

Tipster Ice evreni (Twitter: @UniverseIce) tweet attı Samsung Mobile Experience (MX) CEO’su TM Roh, Galaxy S23 serisinin lansmanında “Galaxy’ye özel çip”i tanıtacak. Son raporlar, Samsung’un en yeni amiral gemisi serisinin 1 Şubat’ta bir Galaxy Unpacked etkinliğinde görücüye çıkabileceğini iddia ediyor.

Daha önceki bir raporda, Samsung MX’in Galaxy S serisine yönelik yeni bir yonga seti üzerinde çalışmak üzere dahili bir uygulama işlemcisi (AP) çözümü geliştirme ekibi oluşturduğundan bahsediliyordu. Şirketin Exynos yonga setleri için Qualcomm ve MediaTek gibi tedarikçiler kullandığı bildiriliyor.

Samsung’un yaklaşmakta olan yonga seti, 2025’te piyasaya çıkacak Galaxy S serisi akıllı telefonlarda bulunabilecek şirketin ilk özel özel SoC’si olabilir. Bu yongayı geliştirmek için Google ve AMD ile birlikte çalıştığı bildiriliyor. Samsung’un onu üretmek için gelişmiş bir 3nm süreci kullanabileceğine inanılıyor.

Güney Koreli teknoloji devi, temel Galaxy S23, Galaxy S23+ ve Galaxy S23 Ultra modellerini içerdiği söylenen Galaxy S23 serisini tanıttığında daha fazla bilgi almayı bekleyebiliriz. Yaklaşan bu amiral gemisi akıllı telefonların Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 SoC tarafından destekleneceğine inanılıyor. Ek olarak, Galaxy S23 Ultra, 200 megapiksel birincil sensörle desteklenen dörtlü bir arka kamera kurulumuna sahip olabilir.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

CES 2023 merkezimizde Gadgets 360 ile ilgili Tüketici Elektroniği Şovundan en son haberleri alın.

Samsung Galaxy A71 5G, ABD’de Android 13 Tabanlı One UI 5.0 Güncellemesini Alıyor: Rapor

Günün öne çıkan videosu

CES 2023: AMD, Yeni Dizüstü Bilgisayar CPU’larını ve GPU’larını, Yeni Ryzen 7000 X3D Masaüstü CPU’larını Tanıttı

genel-8