Samsung Galaxy A71 5G’nin ABD’de Android 13 tabanlı One UI 5.0 işletim sistemi güncellemesine yükseltildiği bildiriliyor. Galaxy A71 5G için One UI 5.0 güncellemesi şu anda yalnızca belirli taşıyıcı kilitli sürümlerde mevcuttur. Diğer özelliklerin yanı sıra en son üretici yazılımı sürümü ve Kasım 2022 güvenlik yaması ile geleceği söyleniyor. Akıllı telefon, Nisan 2020’de Android 10 tabanlı One UI 2.0 kaplamasıyla piyasaya sürüldü. Ahize, 2021’in başlarında Android 11’e güncellendi ve 2022’de Android 12 güncellemesini aldı.

göre bir raporlamak SamMobile tarafından, Samsung Galaxy A71 5G’deki Android 13 tabanlı One UI 5.0 güncellemesinin kararlı sürümü, Sprint ve T-Mobile ağlarında yalnızca taşıyıcı kilitli sürüm için kullanıma sunuluyor. En son işletim sistemi güncellemesi, A135FXXU2BVL2 üretici yazılımı sürümüyle geldi. Güncellemenin Kasım 2022 güvenlik yamasını da getireceği söyleniyor.

Android 13 güncellemesinin Galaxy A71 5G’deki son büyük işletim sistemi güncellemesi olduğu söyleniyor. ABD’deki Samsung Galaxy A71 5G kullanıcıları, Ayarlar > Yazılım güncelleme > İndir ve yükle seçeneğine giderek akıllı telefonlarındaki güncellemeyi manuel olarak kontrol edebilir.

Samsung, yeni özellikler, özelleştirme seçenekleri, performans iyileştirmeleri ve birkaç UI tasarım değişikliği içeren yeni One UI 5.0 güncellemesini getirdi. Özelleştirme seçenekleri arasında genişletilmiş bir Renk Paleti, daha büyük bildirim simgeleri, yeni kilit ekranı özelleştirmesi ve Kamera, Galeri, Dosyalarım, Samsung Internet ve daha fazlası gibi stok uygulamaları için bir güncelleme yer alır.

Bu arada Samsung, hem LTE hem de Wi-Fi sürümleri için Galaxy Tab A8 serisi için en son işletim sistemi güncellemesi One UI 5.0’ı kullanıma sundu. Galaxy Tab A8’in Wi-Fi modeli için Android 13 tabanlı One UI 5.0 güncellemesi, Romanya, Lüksemburg, Polonya, Slovenya, İspanya ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm Avrupa’da kullanıma sunuldu. Hindistan’da ve diğer birkaç bölgede, güncelleme Galaxy Tab A8 LTE modelinde mevcuttur. Avrupa’da X205XXU1CVL6 ürün yazılımı sürümü ve Hindistan’da X205XXU1CVL5 ürün yazılımı sürümü ile birlikte geldi.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

CES 2023 merkezimizde Gadgets 360 ile ilgili Tüketici Elektroniği Şovundan en son haberleri alın.genel-8