bu Pixel Tablet’in benzersiz bir satış noktası vardır: hem tablet hem de akıllı ev ekranınız olarak hareket edin. İkincisi, 2022’de cihazın yanında tanıtılan bir Şarj Hoparlör Yuvası aracılığıyla etkinleştirildi. Ve bu arada, Google o zamanlar ekran kalemi desteğinden bahsetmişti, ancak bunu bir özellik olarak listelemenin ötesinde pek bir şey yoktu.Yani Dock yeni bir şey değil ve Pixel Tablet ona manyetik olarak bağlandığında akıllı bir hoparlör haline gelebileceğini zaten biliyorduk. Ayrıca, Tabletin kendisini kablosuz olarak şarj edebileceğini de biliyoruz. Peki, bilinecek daha ne var?

gelen bir rapor sayesinde 9’a 5 Google Android 13 beta için en son üç ayda bir yapılan güncellemede, bu özelliklerle ilgili bazı yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Yeni başlayanlar için olduğu gibi, Pixel Tablet de Universal Stylus Initiative desteğine sahip ilk tablet olmayı hedefliyor.

Universal Stylus Initiative (USI), özel olmayan prob uçlarının kullanımını standartlaştırmayı amaçlar. Bu sayede tek yapmanız gereken, bir kalemin Pixel Tabletinizde kullanılıp kullanılamayacağını öğrenmek için USI uyumlu olup olmadığını kontrol etmektir. Bu, yalnızca Google’ın kendi markalı ekran kalemini yapma ihtiyacını ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda basınca duyarlılık gibi özelliklerin desteklenmesini de garanti eder. USI uyumluluğu, Pixel Tablet’in bazı yararlı hatırlatmalar yapmasını da sağlar. Hepimizin bildiği gibi, bazı kalemlerin yeniden şarj edilmesi gerekir, bu nedenle Tablet kalemin pilinin azaldığını algıladığında sesli bir bildirim çalabilir. Düzenli!

Beta güncellemesi, Not Alma adlı bir özelliği de işaret ediyor. İddiaya göre, kullanıcıların Pixel Tablet’in ekranında, sahip olabilecekleri herhangi bir fikri hızlıca karalayabilecekleri bir pop-up balonuna erişmelerine izin verecek. Bu, büyük olasılıkla Google’ın notasyon uygulaması Keep aracılığıyla etkinleştirilecek, ancak böyle bir özellik henüz burada yayında değil.

Speaker Dock da bir özellik kazanıyor. Yukarıdakiler kadar eğlenceli olmasa da kesinlikle önemli: Battery Defender. Bilindiği gibi telefonunuzu şarjı doluyken prize takılı tutmak bataryanın ömrünü kısaltabiliyor bu yüzden bu gibi özellikler batarya sağlığını iyileştirmeyi amaçlıyor.

Bu, muhtemelen aşağıdaki gibi Pixel telefonlardaki Uyarlamalı Şarj’a benzer olacaktır: Piksel 7 Pro. Adaptive Charge, kullanım alışkanlıklarınızı öğrenir ve şarj sürecini bunlara uyarlar. Telefonunuzu gece şarj ederseniz, pili yalnızca belirli bir noktaya kadar şarj olur ve geri kalanı siz uyanmadan hemen önce şarj edilir.

Ek işlevsellik için Pixel Tablet’inizi – kasıtlı olsun ya da olmasın – Hoparlör Yuvası aracılığıyla şarj etmeye devam etme olasılığınız daha yüksek olduğundan, özellik aynı şekilde çalışmayacaktır. Tablette şarj, pilinizin daha uzun süre sağlıklı kalmasını sağlamak için %90’da sınırlandırılacaktır.

Pixel Tablet için hâlâ kesin bir lansman tarihimiz olmasa da bunun 2023’te gerçekleşeceğini biliyoruz. Google’ın ileriyi planladığını ve zamanı geldiğinde tabletin bir zengin özelliklere sahip lansman.telefon-1