Indy Autonomous Challenge’ın (IAC) ilk edisyonunun zaferinden sonra, Politecnico di Milano’nun PoliMove ekibi, kendi kendini süren otomobil yarışının ikinci edisyonunun zaferiyle başarıyı tekrarlıyor ve 290Km// maksimum hıza ulaşıyor. h: insansız bir araba için yeni dünya rekoru.

Polytechnic ekibi için bu sadece üst üste ikinci zafer değil, aynı zamanda ve her şeyden önce tamamen kendi kendine giden yarış araçlarının geliştirilmesinde yeni bir adım.

CES 2023 vesilesiyle düzenlenen bir girişim olan Indy Autonomous Challenge, iki sürücüsüz araba arasında çok sayıda kafa kafaya yarışın olduğu bir eleme turnuvasında ortaya çıkıyor. Spesifik olarak bunlar, otonom bir sürüş donanımı ve yazılım platformunun entegrasyonu yoluyla uygun şekilde değiştirilmiş 420 beygir gücüne sahip tek kişilik Dallara AV-21i’dir.

Yönetmeliğe göre, Indy serisinde kullanılan tek kişilik koltuklar, elektronik aksam ve sensörler dahil olmak üzere birbiriyle aynıdır. Bu nedenle fark tamamen yazılımda, profesyonel bir sürücü gibi karmaşık kararlar alabilmesi gereken – ne zaman sollanacağı, köşeleri keseceği, savuşturacağı ve herhangi bir savunma tekniğini etkinleştireceği – saniyenin binde biri içinde rafine edilmiş algoritmadadır.

Yapay zeka, sistemin nerede olduğunu anlamasını sağlayan sensörler ve kameralar aracılığıyla, nasıl hareket edileceğini ve en iyi nasıl sürüleceğini seçer. Sistem altı kamera, dört radar, üç Lidar ve yüksek hassasiyetli bir GPS’den oluşuyor. mOve araştırma grubunun çalışmalarının sonucu olan Politecnico arabası, TII EuroRacing ile Modena Üniversitesi ve Reggio Emilia ve prestijli Massachusetts Enstitüsü dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından altı ülkedeki 17 üniversiteden dokuz takıma karşı ölçüldü. teknoloji. Final, Münih Teknik Üniversitesi’nden Tum Autonomous Motorsport’a karşı hararetli bir kafa kafaya mücadeleyle sona erdi.genel-18