League of Legends dereceli sistemi, MOBA’nın 2023 sezonuna girerken büyük bir elden geçiriliyor, çünkü yeni “sıralama sıfırlaması” ile rekabetçi eziyet yarı yarıya azalıyor ve bölünmüş ödüllerin sonu da değişiyor.

League of Legends dereceli değişiklikler: İki bölme

Evet millet, aslında bunu doğru okudunuz. Sadece bir yıl süren dereceli sezon yerine, bölüm artık ikiye bölünecek ve her yeni bölüm arasında bir tampon görevi görecek dereceli sıfırlama yapılacak. Bu, yılın başından daha yumuşak bir sıfırlamadır ve ilk yarıda kaç oyun oynadığınızı dikkate alacaktır.

LoL’ün oyun döngüsünün yapımcısı Chris ‘Auberaun’ Roberts, “Bu yıldan itibaren, iki dereceli bölünme arasında tam bir sıralama sıfırlanacak ve buna uygun ödüller olacak” diyor. Bunun nedeni, “birçok oyuncunun sezon başında sıradaki hedeflerine tırmanmak için hazır olarak Lig’e geri dönmesidir, ancak verilere baktığımızda oyuncuların sıralamalarına ulaşmaları tüm sezonu almaz. Her yamada tutarlı bir şekilde oynuyorum.”

Bu, çoğu oyuncunun yılın ortalarında zirveye ulaştığı ve sıralamalarını korumak için oynamaya devam etmek zorunda kaldıkları anlamına gelir, Roberts bunun pek çok kişinin “şirinleşmeye yöneldiğini” belirtiyor.

Dereceli değişiklikler, hem smurfing hem de rütbenizi korumanın stresiyle mücadele etmeyi amaçlıyor. Roberts’ın sözlerini ödünç alacak olursak geliştiriciler, LoL’ün Fortnite, Apex Legends ve hatta Riot’un amiral gemisi FPS oyunu Valorant gibi oyunları eşleştirmek için “zamana ayak uydurduğunu” görmek istiyor. Aslında, yeni sistem hakkında soru sorulduğunda, “Valorant’tan ve Fortnite dahil sektördeki diğer yerlerden ilham aldık.

“İki yerine üç ayrılığı bile düşündük, ancak bunun başlangıçta biraz daha radikal bir değişiklik olacağını düşündük, bu yüzden ikiyle başlayacağız ve 2024’ün bize ne getireceğini göreceğiz.”

League of Legends 13. Sezon dereceli ödüller

Dereceli, tamamen bu ödüllerle ilgili, değil mi? Roberts’ın da belirttiği gibi, her bölümün buna uygun kendi dereceli ödülleri olacak – yani evet, bu, bu yıl alınabilecek iki dereceli görünüm olacağı anlamına geliyor.

Bunu daha da iyi yapan şey, kostümü elde etmek için artık altın olmanıza gerek olmamasıdır. Artık her seviyedeki oyuncu, son derecenizi ayırt eden renkleriyle (temel görünüm demirdir) onu elde edebilir.

Daha da önemlisi, onları alt sıralarda elde etme süreci kolay değildir, yani sadece on oyun oynayıp demir atıp bedava bir dış görünüm elde edemezsiniz. Görünümü elde edebilmek için demir, bronz ve gümüşte önemli miktarda dereceli oyun oynamanız gerekecek.

Altın bir taç ve kürk astarlı bir ceket giyen bir kadın, İskandinav tarzı bir tahtta oturuyor ve elinde büyük bir buz gibi sabah yıldızı, kızgın görünen bir yaban domuzunu okşuyor.

LoL’ü seven ama bazen çimenlere dokunmak için dışarı çıkan biri olarak, dereceli oynamaktan kendimi sürekli vazgeçiriyorum çünkü buna zaman ayıracak gücüm yok. Ayrıca mutlu olduğum bir seviyeye (Plat günlerimde RIP) ulaşmak için yeterince oynamıyorum, bu yüzden Muzaffer derileri almaya çalışmaktan vazgeçtim. Benim için bu değişiklikler çok olumlu ve Roberts’tan alıntı yapmak gerekirse oyunu gerçekten “modernleştiriyor”. ilk kez bir uzun zaman ben istek dereceli oynamak için – Sadece ikilimi sızlanmama katlanmaları için ikna etmem gerekiyor.

Tüm bu değişiklikler, 10 Ocak olarak belirlenen League of Legends 2023 sezonu başlangıç ​​tarihinde yayınlanacak. Beklerken League of Legends yama 13.1 önizlememize göz atabilir ve League of Legends Prime Gaming’inizi alabilirsiniz. ödüller tükenmeden.oyun-2