Kripto para borsası Coinbase, toplu işten çıkarmaları açıklayan en son teknoloji şirketidir. CEO Brain Armstrong, Salı günü personele gönderdiği bir e-postada, şirketin “kripto piyasasındaki gerilemeleri atlatmaya” çalışırken 950 çalışanına izin vereceğini söyledi. e-posta şuydu: Coinbase blogunda halka açıldıve şirket ayrıca sundu haberlerle 8-K dosyalama.

“FTX çöküşü ve bunun sonucunda ortaya çıkan bulaşma, endüstri için kara bir göz yarattı”

Armstrong notunda, “Meslektaşlarımızla yollarımızı ayırmak her zaman acı verici olsa da, personel sayısındaki değişiklikleri dikkate almadan harcamalarımızı yeterince önemli ölçüde azaltmanın hiçbir yolu yoktu” diye yazdı. ABD’deki çalışanlar en az 14 haftalık temel ücret artı şirkette geçirdikleri yılda iki ek hafta alacaklardır. Etkilenen çalışanlar bugün bir e-posta alacak.

Armstrong, “FTX çöküşü ve bunun sonucunda ortaya çıkan bulaşma, endüstri için kara bir göz yarattı” dedi. söylenmiş CNBCve daha fazla acının henüz gelmemiş olabileceğini öne sürdü. “Sonunu görmemiş olabiliriz – kurallara uyduklarından emin olmak için alandaki çeşitli şirketler üzerinde daha fazla inceleme yapılacak… Uzun vadede bu iyi bir şey. Ancak kısa vadede hala çok fazla piyasa korkusu var.”

Coinbase’in işten çıkarmaları, kripto pazarındaki daha geniş bir gerilemenin ortasında geliyor. Bitcoin’in değeri son aylarda düştü ve geçen yıla göre yüzde 58 civarında düştü. CNBC. Coinbase’in hisseleri, Nisan 2021’de halka açıldığından beri benzer bir yönde hareket etti. Hisse senedi, 2021’de 340 doları aşan yüksek seviyesinden 40 doların altında işlem görüyor.genel-2