Assam Başbakanı Himanta Biswa Sarma Salı günü şehirdeki bir etkinlikte Assam’daki Guwahati’de Jio True 5G hizmetlerini başlattı.

Telekom şirketinden yapılan açıklamaya göre Jio, Guwahati’de başlattığı True 5G hizmetlerinin yanı sıra Salı günü Guwahati’deki Maa Kamakhya Temple kompleksinde True 5G destekli Wi-Fi hizmetlerini de başlattı.

Başbakan, Jio’nun mevcut Rs yatırımından ayrı olarak söyledi. 9.500 crore, şirket ayrıca Assam’da True 5G ağını kurmak için 2.500 Rs’nin üzerinde yatırım yapıyor.

Açıklamaya göre, True 5G’nin dönüştürücü faydaları başbakana gösterildi. True 5G’nin faydaları arasında sağlık hizmetleri bu gösteri için seçilen sektördü.

Jio, etkinlikte lansman dışında Jio Community Clinic medikal kiti, artırılmış gerçeklik (AR) ve JioGlass ile sanal gerçeklik (VR) tabanlı sağlık hizmetleri, tele radyoloji, bağlantılı ambulans gibi Akıllı Sağlık Çözümleri gibi yeni çözümlerin sergilendiğini söyledi. .

Assam Başbakanı Himanta Biswa Sarma, “Jio’nun True 5G hizmetini Guwahati’de başlatmaktan mutluluk duyuyorum. True 5G’nin Assam’ın çeşitli coğrafyalarında sağlık hizmetleri altyapısını demokratikleştirme gücüne sahip olduğuna inanıyorum… Basit bir tasarıma sahip ve 5G üzerinden bir dizi tıbbi cihaza kablosuz olarak bağlanabilir. Sağlık çalışanları, uzman doktorların yardımıyla Assam’ın en ücra noktalarında bile hastalara teşhis ve tedavi uygulayabilir.”

CM ekledi, “Hükümetim, Assam’da 5G hizmetlerinin hızlı bir şekilde sunulmasına yardımcı olmaya tamamen kararlı. 5G tabanlı sağlık hizmetleri çözümlerini uygulayarak, Sayın Başbakanımız Narendra Modi Ji’nin Ayushman Bharat Dijital Misyonu vizyonunu inşa ederek gerçekleştirebiliriz. Assam Eyaletinde bir Dijital Sağlık Ekosistemi.”

Mevcut Rs yatırımlarının dışında. 9.500 crore, başbakan, “Jio ayrıca Assam’da True 5G ağını kurmak için 2.500 Rs’den fazla yatırım yapıyor ve bu onların eyaletimizin gelişimine olan büyük bağlılığını gösteriyor. Aralık 2023’e kadar, Jio True 5G hizmetleri her ülkede kullanıma sunulacak. Assam kasabası ve talukası.”

Açıklamaya göre Jio mühendisleri, bu teknolojinin dönüştürücü gücünün ve katlanarak artan faydalarının her vatandaş tarafından deneyimlenebilmesi için her Hintliye True-5G faydalarını sunmak için gece gündüz çalışıyorlardı.

10 Ocak’tan itibaren Jio, Guwahati’deki ve Karnataka, Kerala, Telangana ve Maharashtra’nın dört eyaletindeki yedi ek şehirdeki kullanıcılarının, hiçbir ek ücret ödemeden 1 Gbps’nin üzerinde hızlarda sınırsız veri deneyimleyebilecekleri Jio Hoş Geldiniz Teklifine davet edileceklerini söyledi. maliyet.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

CES 2023 merkezimizde Gadgets 360 ile ilgili Tüketici Elektroniği Şovundan en son haberleri alın.genel-8