Sigorta Şirketi İlk Kez 'Siber Felaket Tahvilini' Sunuyor başlıklı makale için resim  Hangisi Doğru Görünüyor

Fotoğraf: Sean Gallup (Getty Resimleri)

Londra merkezli sigorta devi Beazley bu hafta tarihteki ilk “felaketin” lansmanını duyurdu Bond” siber güvenlik için sigorta. nasıl verildiği felaket ortalama siber saldırı şu hale geldi:çok fazla parça.

Sigorta sektöründe, felaket tahvilleri (CAT olarak kısaltılır, bazen afet tahvilleri olarak anılır)) sigorta şirketleri tarafından özellikle zararlı olayları kapsamaya yardımcı olmak için kullanılır. Geleneksel olarak konuşursak, bu, anlatılmamış finansal tahribata yol açan yangınlar, kasırgalar ve diğer Tanrı eylemleri (veya daha doğrusu iklim değişikliği) gibi şeyler anlamına gelir. Şimdi siber saldırılar bu kategoriye giriyor.

Bu anlamda, CAT’leri, sigorta şirketlerinin özellikle maliyetli koşullar altında teminat için ödeme yapmasına yardımcı olmak için tasarlanmış finansal dolgu olarak düşünebilirsiniz.

TBu, genellikle diğer felaketlerle aynı kargaşa kategorisinde düşünülmeyen siber olayları kapsamaya yardımcı olmak için böyle bir bağın başlatıldığı ilk seferdir.

Finans Zamanları raporlar o Beazley’nin yeni 45 milyon doları tahvil, müşterilerini sigortalama maliyetlerinin 300 milyon $ eşiğini aşması durumunda şirketin masraflarını karşılamaya yardımcı olacak. Bu noktada, tahvil ödeyecek anapara yatırım tutarını bir miktara iade etmek yerine Beazley’e yatırımcı, yaşam döngüsünün sonunda. Tahvil, temel olarak, darbeyi aşırı derecede maliyetli (örn.) siber saldırılar.

Büyük resim, bu neden önemli?

Bu tür tahviller yaygınlaşırsa, siber sigorta endüstrisine ek finansal altyapı ve güvenlik sağlayarak, kapsama alanlarını ve hizmetlerini büyütmesine ve genişletmesine olanak tanır.. Önemli bir uyarı: Tahvil, devlet destekli siber saldırıları kapsamaz. FT raporları:

Beazley’nin üç yıllık bir projenin doruk noktası olan siber tahvili, komisyoncu Gallagher Re tarafından yapılandırıldı ve yerleştirildi ve aralarında Connecticut merkezli uzman Fermat Capital Management’ın da bulunduğu yatırımcılar tarafından satın alındı…Fermat’ın kurucu ortağı John Seo, bir öncü Afet tahvil piyasasında, anlaşmanın “sermaye piyasası yatırımının siber riske açılmasında önemli bir adım olduğunu ve gelecekteki bir siber risk için sağlam bir temel oluşturduğunu” söyledi. [insurance-linked securities] pazar”.

Siber sigorta endüstrisinin hayranıysanız, bu potansiyel olarak iyi bir haber. Siber saldırılar yalnızca büyüdü daha yıkıcı son birkaç yılda, özellikle fidye yazılımlarıyla, dünyanın her yerindeki işletmelere büyük miktarlarda zarar verdi. Daha problemli bir şekilde, sigorta sektörü genellikle uygun fiyatlı koruma sunmakta zorlandı – primler kaldı çok pahalı birçok şirket karşılayabilir.

Bununla birlikte, siber sigorta gelecekte biraz daha erişilebilir hale gelse bile, herkes bunu siber suç sorununa verimli bir çözüm olarak görmüyor. Eleştirmenlerden perspektif, bilgisayar korsanlarına yapılan ödemeler, yalnızca dijital yeraltı dünyasını besleyen gaspçı iş modelini meşrulaştırır. Tersine, FBI her zaman cesaretlendirdi fidye yazılımı saldırılarının kurbanları, suçlulara ödeme yapmaktan kaçınmak ve bunun yerine yardım için kolluk kuvvetlerine ulaşmak istiyor.genel-7