Son birkaç yılda birkaç tasarım düzenlemesinden sonra, Instagram şimdi bir dizi değişikliği geri alıyor.

Meta yan kuruluşu Instagram, sosyal medya platformunda daha çok klasik içeriğe odaklanmayı planladığını duyurdu. Uygulamanın ana işine dönüşün bir parçası olarak, popüler olmayan mağaza düğmesi artık başlangıç ​​sayfasından kaybolacak.

Kafa karıştırıcı değişiklikler için çok eleştiri

2020’de Instagram, kullanıcı arayüzünün yeniden düşünülmesini gerektiren iki yeni işlevi uygulamaya entegre etti. entegrasyonu için Mağaza Özellikleri ve Tiktok klonu “Reels”, hem yeni içerik yüklemek için “+” düğmesinin hem de bildirim düğmesinin başlangıç ​​​​sayfasından gitmesi gerekiyordu. O zamandan beri, makaralar gezinme çubuğunun merkezinde ve sağda mağazaya hızlı erişim var.

Pek çok kullanıcı, bu değişiklikleri Instagram’ın kökeni olan özel fotoğraflardan makara lehine bir hareket olarak eleştirdi. Kylie Jenner ve Kim Kardashian, diğerleri arasında şirkete çağrıda bulundu: “Instagram’ı tekrar Instagram yap“. Ayrıca mağaza fonksiyonunun tanıtımı açıktı twitter ve reddit ağır eleştiriliyor. En önemlisi, kullanıcılar, yeni gönderiler ve bildirimler oluşturma düğmelerine artık doğrudan erişilemediğinden, değişikliklerin uygulamanın kullanımını zorlaştırdığından şikayet ettiler.

Instagram alışveriş butonunu kaldırıyor

Şubat ayından itibaren sosyal medya uygulaması bu değişikliği tersine çevirmek istiyor. Gezinme çubuğunun üst kısmında tekrar “+” düğmesi görünmelidir. Bunu yapmak için makaralar, dükkanın olduğu yere doğru hareket eder. Bu da bardan tamamen kaybolur.

Instagram’a göre mağaza işlevi uygulamada kalacak. Bununla birlikte, değişiklikler kullanımı çok daha kolay hale getiriyor ve aynı zamanda klasik Instagram içeriği oluşturmaya ve yüklemeye yeniden odaklanıyor.

kaynaklar

genel-25