Londra merkezli yasal teknoloji girişimi Apperio, hem Birleşik Krallık’ta hem de ABD’de işini büyütmek için bugün 7 milyon dolar (5,8 milyon sterlin) fon sağladı.

2012 yılında eski bir avukat olan Nicholas d’Adhemar tarafından kurulan Apperio, hukuk firmalarına yasal harcama analitiği ve konu izleme yazılımı sağlıyor.

Şirket, d’Adhemar’ın kendi hukuk alanındaki deneyiminden doğdu ve Apperio patronu, firmasının gelen faturaların boyutuna düzenli olarak şaşırdığını ve iş yapmayla ilgili ücretleri takip etmekte zorlandığını fark etti.

Apperio’nun yazılımı, hukuk firmalarının harcamalarını analiz eder ve bir pano üzerinde kapsamlı bir görünüm sağlar.

D’Adhemar, “Taahhüdü Apperio’nun hukuk işlerinde süregelen bu şeffaflık sorunu hakkında farklı düşünmesini sağlayan yatırımcılarımıza derinden minnettarız” dedi.

“Yasal harcama yönetimi yazılımımızı geliştirirken ve kurumsal danışmanlar ile hukuk firmaları arasındaki ilişkiyi güçlendirmeye çalışırken bir sonraki bölümde onların işbirliğini sürdürmelerini dört gözle bekliyoruz.”

Yatırım, Notion Capital, IQ Capital, Nextlaw Ventures, Vollution ve Hambro Perks’in katılımıyla Molten Ventures tarafından yönetildi. En son nakit artışı, şirketin kuruluşundan bu yana topladığı toplam fonları 19.9 milyon dolara çıkardı.

Başlangıç, daha önce Ağustos 2018’de A Serisi finansman turunda 7,5 milyon sterlin topladı.genel-11