Her Şey Her Yerde Aynı Anda ödül listelerinin her yerinde olmaya devam ediyor.

Türleri alt üst eden A24 rekor hasılatı, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar Gold House ve CAPE’nin Asyalı film yapımcıları ve sanatçılarının bu yılki sinema başarılarını vurgulayan bir FYC kılavuzu olan üçüncü yıllık Altın Listesi’nin başında yer alıyor.

Gold House icra direktörü ve COO’su Jeremy Tran yaptığı açıklamada, “Sadece iki yıl önceki başlangıcından bu yana, 15 Altın Liste ödülü sahibi Akademi Ödülü kazandı veya aday gösterildi” dedi. “Chloé Zhao, Youn Yuh-jung ve Riz Ahmed’in tarih yazan galibiyetleri, Asya topluluğu içinde en etkili başarıları kutlayan Altın Liste gibi araçların neden yeni yaratıcı geliştirme, üretim üreten temel sinyaller olduğunun altını çiziyor. ve geleneksel olarak tanınmayan topluluklar için dağıtım fırsatları.

EEAAO en iyi film, en iyi yönetmen (Daniels), başrolde en iyi performans (Michelle Yeoh), yardımcı rolde en iyi performans ( Ke Huy Quan) ve en iyi orijinal senaryo (Daniels) ve bağlama performansı (Stephanie Hsu) ile Üzüntü ÜçgeniDolly De Leon.

Daniels lakabını film yapım ortağı Daniel Scheinert ile paylaşan Dan Kwan, yaptığı açıklamada, “Bir Asyalı Amerikan hikayesinin ne olabileceğine dair beklentilerin sınırlarını zorlayan AAPI hikayeleri için inanılmaz bir yıl oldu” dedi. “gibi filmler sayesinde Kırmızıya Dönmek, Yang’dan sonra, ümmet ve daha pek çoğu, tür ve deneylerin birçok prizmasından geçerek hikayelerimizin nasıl göründüğünün tadına varıyoruz; bu, bir zamanlar yalnızca marjinlere takılıp kalmayan hikaye anlatıcılarına tanınan bir ayrıcalık. Ben, diğerleriyle birlikte Her Şey Her Yerde Aynı Anda ailesi, topluluğumuz için bu anın bir parçası olmaktan onur duyuyoruz ve bundan sonra ne olacağını görmek için sabırsızlanıyoruz.”

Ödül yarışının giderek küreselleşmesine bir gönderme olarak, En İyi Film için iki mansiyon Amerika Birleşik Devletleri dışından geliyor: Hindistan’ın RR ve Güney Kore’nin Ayrılma KararıMM Keeravani, Kaala Bhairava ve Rahul Sipligunj’ın “Naatu Naatu” adlı şarkısıyla Hint dönemi aksiyon sansasyonu aynı zamanda En İyi Orijinal Şarkı ödülünü kazandı.

CAPE yönetici direktörü Michelle K. Sugihara yaptığı açıklamada, “Otantik temsil ve hikaye anlatımının gelgitleri, bu yılın etkileyici listesinin gösterdiği gibi, kademeli ve istikrarlı bir şekilde değişiyor” dedi. “Farklı sanatçıların yönettiği inanılmaz filmler ve performanslar uzun süredir var olsa da, Hollywood tarafından genellikle göz ardı edildi. Altın Liste, ana akım ve taban kampanyalarında yılın en iyi Asya yapımı filmlerini öne çıkararak ödül sezonunda çok ihtiyaç duyulan değişimi hızlandırmak için oluşturuldu.”

Breakout Independent Film ödüllü yönetmen Saim Sadiq ve yapımcı Apoorva Charan eklendi oyun alanı bir açıklamada, “Bu inanılmaz onur ve takdir için Altın Listeye çok minnettarız! Güney Asya filmimizin küresel bir izleyicide yankı uyandırmaya devam etmesi o kadar yüreklendirici ki, dil ve kültürün bir engel değil, dünya çapında kendilerini dünyanın diğer bölgelerinden hikayelerde bulmak isteyen izleyicilerin artan iştahını uyandırmada bir güç olduğunu kanıtlıyor. dünya. Gold House, Asya hikayelerini her yerde büyütmek için yaptığınız iş için teşekkür ederiz.

Altın Liste, Gold House üyeleri, CAPE kurulu ve danışmanları, Gold Open Danışma Konseyi ve eğlence endüstrisinden diğer liderler tarafından oylanır. (Açıklama: Bu muhabir, Altın Açık Danışma Konseyi’nin bir üyesidir ve bu yılki listede oy kullandı.)

Aşağıda 2023 Altın Listesinin tamamına bakın.

En iyi fotoğraf: Her Şey Her Yerde Aynı Anda

Saygıdeğer sözler: Ayrılma Kararı ve RR

En İyi Yönetmen: Daniel (Her Şey Her Yerde Aynı Anda)

Mansiyon Ödülü: Park Chan-wook (Ayrılma Kararı) ve SS Rajamouli (RR)

Başrolde En İyi Performans: Michelle Yeoh (Her Şey Her Yerde Aynı Anda)

Saygıdeğer Mansiyonlar: NT Rama Rao Jr. (RR), Park Hae il (Ayrılma Kararı), Ram Charan (RR), Song Kang ho (Komisyoncu), Tang Wei (Ayrılma Kararı)

Yardımcı Rolde En İyi Performans: Ke Huy Quan (Her Şey Her Yerde Aynı Anda)

Mansiyon Ödülü: Dolly De Leon (Üzüntü Üçgeni), Gemma Chan (merak etme sevgilim), Hong Chau (Balina), Stephanie Hsu (Her Şey Her Yerde Aynı Anda), Steven Yeun (Hayır)

En İyi Özgün Senaryo: Daniel (Her Şey Her Yerde Aynı Anda)

Saygıdeğer Mansiyonlar: Domee Shi ve Julia Cho (Kırmızıya Dönmek) ve Park Chan-wook ve Jeong Seo-kyeong (Ayrılma Kararı)

En İyi Uyarlama Senaryo: Kazuo Ishiguro (Yaşamak)

Mansiyon: Kogonada (Yang’dan sonra)

En İyi Animasyon Özelliği: Kırmızıya Dönmek

Şeref Ödülü: Inu-Oh ve Koş, Kaplan, Koş!

En İyi Belgesel Filmi: Kötü Balta

Saygıdeğer sözler: Nefes alan her şey ve Gizli Mektuplar

En İyi Orijinal Şarkı: MM Keeravani, Kaala Bhairava ve Rahul Sipligunj’dan “Naatu Naatu” (RR)

Saygıdeğer Mansiyonlar: Nancy Whang, Pat Mahoney ve James Murphy’den “New Body Rhumba” (Beyaz Gürültü) ve Son Lux, Mitski ve David Byrne’nin yazdığı “This is a Life” (Her Şey Her Yerde Aynı Anda)

En İyi Canlı Aksiyon Kısa: Moşari

Saygıdeğer sözler: lori ve Hediye

En İyi Kısa Animasyon: Sevgiler, baba

Saygıdeğer sözler: 7 lbs 8 ons ve Yarımadadaki Kuş

En İyi Kısa Belgesel: Bahçede 38

Saygıdeğer sözler: Koşabilecekleri Kadar Uzakta ve Fil Fısıldayanlar

Çıkış Performansı: Dolly De Leon (Üzüntü Üçgeni) ve Stephanie Hsu (Her Şey Her Yerde Aynı Anda)

Çıkış Yapan Bağımsız Film: oyun alanısinema-2