Video oyunu hikaye anlatımı hala gelişmekte olan bir ortamdır. Naughty Dog’s The Last of Us gibi oyunların ara sahnelerinde ve sinematografisinde daha geleneksel filmsel kökleri görebilirken, 2022’nin Elden Ring’in doğrusal olmayan anlatımı, RPG oyununun hikayesini öğeler ve dünyanın kendisi aracılığıyla daha çok anlatıyor. Naughty Dog’dan Neil Druckmann ikinci tarzı fark etti ve ilgisini çekti.

Bu, The Last of Us PC sürümünden sonraki bir sonraki Naughty Dog oyununun hikayesini geniş eşya açıklamalarıyla anlatacağı anlamına gelmiyor, ancak Druckmann’ın Naughty Dog’unkinden çok farklı bir hikaye anlatma tarzı hakkında lirik sözler söylemesi kesinlikle ilginç. ve bunun stüdyonun ileriye dönük oyunları için ne anlama gelebileceği.

Druckmann, “Son zamanlarda Elden Ring ve Inside gibi hikayesini anlatmak için geleneksel anlatıya pek güvenmeyen şeyler ilgimi çekiyor ve bence The Last of Us’ta en iyi hikaye anlatımlarından bazıları var” diyor. Washington post.

“Fakat bunun çoğu, oyun oynarken ve bir alanda hareket ederken ve yalnızca ona bakıp inceleyerek bir alanın geçmişini anlamakla ilgili. Ve bana göre, şu anda seyircilerinin bir şeyleri çözmesine güvenen, ellerini tutmayan oyunlardan aldığım en büyük keyif bu. Bu, ileriye giderek gerçekten merak ettiğim şeyler.

Druckmann daha sonra bunun oyunlarında hiçbir zaman diyalog veya ara sahne kullanmayacakları anlamına gelmediğini, ancak video oyunu hikaye anlatımının daha geleneksel olmayan yöntemlerinin gelecekteki Naughty Dog oyunlarına ve hikayelerini nasıl anlattıklarına sızabileceğini ekliyor.

PC’de Uncharted: Legacy of Thieves Collection ve onu takip eden The Last of Us ile, Naughty Dog’un oyunları bu noktada bir konsol sürümünden sonra PC için nihai ayakkabı girişleri gibi görünüyor, bu nedenle stüdyonun bir sonraki oyununun hikaye anlatımından ipuçları alması olasılığı Elden Ring’in ve belki de PC’ye gelmesi kesinlikle heyecan verici.

Elden Ring veya The Last of Us gibi daha fazla oyun oynamak istiyorsanız, neden kaşıntınızı giderecek bir şeyler bulacağınız açık dünya oyunları ve hikaye oyunları için en iyiler listemize göz atmıyorsunuz?oyun-2